leonessa

Navigace TomTom

Máte někdo zkušenosti s navigacemi do auta Tomtom? Dají se v pohodě stáhnout nějaké nové mapy do nich, jak jsou na tom s kvalitou a dá se v nich dobře orientovat? Nebo je lepší jiná značka?

Nejlepší odpověď
anonym

1/ tomtom je nejlepší v kvalitě a podrobnosti evropských map, tomtom sam nedavno koupil firmu ktera vytvari a aktualizuje asi nejpodrobnejsi mapove podklady evropy – Teleatlas, aktualizace map vydava jednou za ctvrt roku a vedle toho je mozne stahovat tzv MAP Share aktualizace coz jsou kazdodenni opravy ktere prichazi od ostatnich uzivatelu navigace.

2/ navigační algoritmus TomTomu je take momentalne z tech nejvyspělejších – IQ Route počítá s průměrnou průjezdností KAZDE jedne silnice v danou dobu dne i den v tydnu a podle toho prepocitava vzdy na nejprujezdnejsi trasu, HD Traffic (funguje pres internetove pripojeni vaseho mobilniho telefonu – bluetooth) je schopen pracovat s daleko vetsim mnozstvim hlaseni o dopravnich kolizich, nez je toho schopen stary radiovy RDS/TMC. Dokonce, pokud se zastavite v kolone, mate moznost ihned odeslat hlaseni o ucpane komunikaci a toto hlaseni ostatni uzivatele tomtomu pripojeni na hd traffic automaticky dostanou do svych navigaci a ta ihned prepocita alternativni prujezdnejsi trasu

3/ ovladani se u tomtomu da oznacit za primocare a jednoduche – pouze v tomto bode vsak prvenstvi tomtomu neni tak markantni jako v predeslych dvou, existuji navigace ktere maji uzivatelske rozhranni barevnejsi, animovanejsi apodobne 🙂 … na kvalitu samotneho navigovani to samozrejme nema valny vliv.