Miroslavst

Navigace podle hvězd na moři

Dříve se navigovalo na moři podle hvězd.
Ale co když bylo v noci zataženo a hvězdy nebyly vidět?
Nebo jak navigovali přes den, když nesvítilo slunce?

Nejlepší odpověď
Terryle

Kompasy, chronometry, sextanty a podobně prastarý přístroje, ne?
Nebo si holt počkali, až se zase vyjasní a budou se mít podle čeho orientovat. Ono když se plavili měsíce, tak už na půldni až tak nesešlo… :)

Další odpovědi
led

Starí námorníci sa orientovali aj podľa morských prúdov, teploty a chuti vody. V blizkosti brehov im pomáhali aj vtáci. A ako napísala Terryle na pár dňoch nezáležalo.

anonym

http://www.se­aplanet.eu/in­dex.php/cs/com­ponent/conten­t/article/4-plavby-a-lod/109-magnetismus-a-inska-navigace-na-moi?directory=60