pizlicka

naváži na ZZZZZ.

myslite,ze voda z kohoutku ma mineraly stejne jako trebas korunní??
Doplňuji:
ja si naivne celou dobu myslela,ze jako sportovec do sebe ty mineraly musim kazdy den hrnout aspon litr.

Nejlepší odpověď
mosoj

Přesně tak. Nadměrný příjem minerálů není nic dobrého.
Nevím jak dnes, ale dříve se minerální vody rozdělovaly na „stolní“ a ty ostatní.
Stolní se mohly pít stále a ty ostatní pouze omezenou dobu a braly se jako léčivé.

Další odpovědi
IK

Lidský organismus přijímá anorganické minerály jen ve velmi omezeném
množství. Pro vývoj a stavbu těla mají zásadní význam jen organické minerály, tedy ty které zpracují rostliny.
Ve vodě je lepší když je minerálů méně, jen tak aby měla příznivé Ph.

Zdroj: http://aquari­on.empatia.cz/vo­da/prirodnivo­da.htm

anonym

Určitě ne. Každý minerální pramen má jiné složení vody, tedy jiný obsah minerálů. Minerální prameny většinou vyvěrají z hloubky a tím je dáno to, že jsou bohatší na minerály. Stejné je to i s přehradními nádržemi na pitnou vodu, ta se také liší lokalitu od lokality. Jenže tyto zdroje pitné vody jsou povrchové a proto v nich obsah minerálů není tak vysoký. Pitná voda je navíc ještě upravovaná, aby vyhovovala státním normám. Kdyby byly obsahy minerálů ve vodě z vodovodu a v minerálních vodách stejné, tak bychom se nedoplatili. Už tak je voda dost drahá, tak buďte raději zticha, aby někoho nenapadlo, že na ni nasadí cenu jako za Mattoniho minerálku.
Doplňuji:
Mosoji, mezi stolní vody patřila Korunní, byla bez příchutí a chutnala výborně.

Damiana

Ne. Je to pitná voda, ne minerálka.