lilien97

Návaly horka, unavenost, pocit hladu… co může být příčinou?

Přeju hezký večer. Jsem žena a je mi 18let. Už delší dobu mě trápí únava (i když denně spim tak těch 7–8 hodin, ale zas studuji skoro denně od rána do 17hod), dále stálý pocit hladu, najím se a během hodiny mám zas hlad a je mi z toho špatně (měřím cca 168 a vážím 54 kg). Teď se k tomu přidaly hrozné návaly horka a nadměrné pocení. Z toho všeho nějak nemám chuť něco podnikat, bavit se, na nic nemám náladu.
Netušíte, co by to mohlo znamenat?
PS: těhotenství to být určitě nemůže, to jsem si jista.
Děkuji za odpovědi

Odpovědi
Drap

Nejlépe ti v tomto případě poradí lékař

gecco

Je ti 18 – a nevíš, že zdravotní problémy máš řešit u lékaře???
:-OOO

→ a šupej doktorovi…

marci1

Milá „lilien97“, může to být cokoliv a nemusí to být zrovna nic. Mohla by to být porucha štítné žlázy, ale nejsem lékař. Navštiv lékaře, nech si udělat odběry a lékař Ti dá fundovanou odpověď. 🙂

dejavu

Vypadá to na nadměrnou funkci štítné žlázy, jdi okamžitě k obvoďákovi, on ti vyšetří krev, a jestli je to ono, odešle na endokrinologii, kde na to dostaneš léky. Případně odhalí, co je to jiného (třeba zánět). Normální to není.
Zkus předpažit natažené ruce a dát si na ně papír. Chvěje se? To je další typický příznak hyperthyreózy.