Natržený nebo natažený sval ?

Jak poznám rozdíl mezi nataženým a natrženým stehením svalem ? Jsem skokanka do dálky a při posledním skoku jsem spadla bolestí na zem. Nemůžu došlápnout na nohu, mám ji oteklou a je na ní menší modřina. Na zmírnění bolesti mi pomáhá led. Jak poznám zda to je natažené či natržené svalstvo ?
Doplňuji:
Upozurňuji že toto mi řekl školní lékař : "Nevím zda to máš natažené nebo natržené, zajdi si k obvoďakovi nebo na ortopedii ..."
15 mi je.
Rodiče o tom ví ale jelikož sem ze závodů přijela v 10 hodin večer nemohla sem se ani jak dostat do nemocnice.

Odpovědi:

"Natažené" a "natržené" svalstvo je totéž...
Led jen zmírňuje bolest - neléčí, nepomáhá.
___
Je mi divné, že jsi "skokanka do dálky" a to zranění neprohlédl lékař!!!
___
Vůbec nemeškej a ´mazej´ k doktorovi. Taky můžeš mít třeba utržený (úplně jiná ´kategorie´ zranění!!!) úpon.
___
Navíc - zřejmě je ti méně, než 15!! - co na to rodiče??
___
Až se dozvíš diagnózu, dej vědět...
;-)
Doplňuji:
Ad Doplnění:
První věta - neleň, a k ortopedovi si zajdi... HNED!! - jde ´jenom´ o tvé zdraví...
___
..."Rodiče o tom ví"... - OK, možná jsi ´drsná´ sportovkyně...
Ale v tom případě rodiče neví - ´VoCoGo´, neví, co dokáže nadprodukce endorfinu.
Neví, co vydrží jejich (zatím) mladá dcera.
___
Popros je, aby tě k tomu doktorovi dovezli - a - ať ti nedovolí nohy zbytečně namáhat - klidně, ať tě tam táta donese...
;-)

Zlatý

Protože máš modřinu jedná se o natržený sval. jdi ihned k ortopedovi. Pokud by bylo třeba šití jde to udělat jenom s malým časovým odstupem od úrazu.

Já jsem přišel s totálně přetrženým čtyřhlavým stehenním svalem cca po měsíci a nikdo na mně již nesáhl. Ještě že jsou ty svaly čtyři !!! Jinak nechodím.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1283
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 716
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.