Lubínek

Nátěr dřevěného štítu.

Poraďte jaký nátěr na dřevěný štít z ohoblovaných smrkových prken. Štít je starý cca osm let a byl natřen LUXOLem – palisandr.

Nejlepší odpověď
dědapetr

před další úpravou je třeba co nejvíce odstranit staré nátěry. Dále napustit dřevo přípravkem Telurin a pro vrchní úpravu výrobek Bakrylex lazura (v nenaředěném stavu funguje jako krycí nátěr).

Další odpovědi
Hlada

Použijte opět Luxol. Vyvarujte se jakýchkoli nátěrů, které vytvářejí vrstvu. Příště byste ji musel pracně odstraňovat. Na starý Luxol je možné natírat další rovnou, jen po oprášení.
Moje osobní zkušenost z Okalu.