Veverka1

Nateklé koleno bez větších bolestí

Je to tak 3 dny co jsem zpozorovala, že mi natekla oblast z boku a nad kolenem. Nemám to zarudlé a bolí to jen když dělám dřep tak nahoře a když vztávám, tak pod kolenem. Vztát z lehu na zemi do polohy ve stoje dá kus práce. Je mi 28 let a nejsem po úraze. Ani si nejsem vědoma, že bych nějak blbě stoupla či co. Občas i píchá pod kolenem. Nevíte, co by to mohlo být? Jestli jen pohmožděné nebo něco s čím raději neotálet a jít k lékaři? díky za odpovědi všem

Odpovědi
Pájo

Co noha od kolene dolů… nebrní? oteklý kotník?
Teď s tím už moc necvičte.
Pokud není zarudnutí, radši hned k lékaři.
Doplňuji:
To Vás pravděpodobně zlobí menisky. Stačí, když se některý z nich trochu posune. Často se to stane po výskoku, nevhodné rotaci nohy… když je prostě kolenní vazy neudrží na správném místě.
( http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Me­niskus_%28ana­tomie%29 )

BANAN93

Já myslím že je to jen namožené, třeba mě se něco podobného dělo, když jezdím v terénu na kole a měl jsem špatně nastavené sedlo – tak záběr nohou byl pak pro kolena bolestivý – chce to zpevňovat, až to přestane tak cvičit
Doplňuji:
někde jsem viděl video co se děje s buňkami při rehabilitaci – úplnej zázrak

Veverka1

Budu doufat že to je jen namožené, budu zpevňovat, nezatěžovat, kdyby ten otok nemizel a bolest se začla stupňovat, vyhledám ortopeda. Třeba mě pošle domů že to nic není a zbytečně plaším, ale teď jsem spíš tak trošku vyplašená já aby to nebylo něco horšího…

Veverka1

Kotník nateklý není, noha nebrní… ale chůze do a ze schodů je obtížnější…

Pájo

Pokud je otok jen v oblasti kolene (a hlavně z boku kloubu), zlobí Vás asi meniskus.
Na kyčel (resp. vnější stranu stehna a boku) otok nepřechází, viďte…(?)

Veverka1

Ne, ke kyčli ne. Otok je pouze nad kolenem a trošku z boku k venkovní straně. Velký asi průměr 5 cm. nateklo to tak kolem 1 cm.

Pájo

Takže si to lehce stáhněte obinadlem (mělo by to bolet o trochu méně) a navštivte ortopedii.
Úplně akutní to nejspíš není, ale šel bych tam co nejdříve, než Vám koleno více zatuhne. Může Vám hned něco pedepsat na bolest, doporučit (sportovní) ortézu atd.

Veverka1

Když to stáhnu, bolí to méně. Dělám to tak vždycky přes noc, v práci mám sedavé zaměstnání takže nic namáhavého. Kdyby se to nelepšilo tak v pondělí nějakého ortopeda vyhledám. Teď přes víkend na mě žádný zvědavý nebude. I kdyby už jen pro jistotu. Doufám, že to je jen namožené a přejde to a není to nic horšího… Jenže já nic namáhavého nedělala, nesportovala… Možná jsem blbě šlápla nebo něco takového co si člověk v první chvíli ani neuvědomí.

Pájo

*předepsat