Pokročilý

Nateklé horní oční víčko-pomoc

Dobrý den.
Dnes jsem se ráno probudila a zjistila, že nemůžu pořádně protáčet levé oko, protože mi na něj něco tlačí. Šla jsem k zrcadlu a zhrozila jsem se.
Horní oblast nad okem (pod obočím) se mi zvětšila a jakoby se svalila na oční víčko, které je rovněž nateklé... Řasy nejsou skoro vidět, protože se téměř ztrácí pod povislým a nateklým víčkem.
Nic mne nebolí, jen když na to opravdu silně tlačím, ale jinak nic. Je to jen jemně načervenalé.
Co mám dělat? Mám si s tím skočit odpoledne k doktoru? Mám na to dávat obklady? Máte někdo zkušenosti? Předem děkuji
Doplňuji:
Tak jsem si dala do mrazáku vychladit lžíci a přiložila na oko. Po pár minutách se to zmenšilo o nějakých 50% určitě :) Tak uvidíme co dál...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Já myslím, že v tomto období, je velká pravděpodobnost, že je to alergie. Existují i tzv. mechanické alergie, to znamená, že ti přímo nevadí ten alergen třeba při dýchání, ale pokud se ti dostane do oka, tak ti vadí.

Další odpovědi:

Až takovou hrůzu sem nezažila, mi pomáhají obklady z čajových pytlíků, neb lžička z mrazáku.... a s tímto, pakliže to je načervenalé bych zřejmě navštívila očního, může se jednat o zánět, neb třa oční zrno, není něco vyrostlého na víčku pod řasama.
Doplňuji:
ledová lžička se osvědčila.... pokud to však bude přetrvávat a do zítřka se to nezlepší, tak k lékaři... je to oko a tady už to jistí lékař.

Zlatý

Mohou to být různé příčiny : ječné zrno, ucpaná mazová žláza, alergická reakce ( byla jste nalíčená ? ). Obklady jsou dobré, v lékárně Vám poradí i mastičku, ale doporučuji v každém případě navštívit očního lékaře.

Zlatý

Jediná možnost je počkat do druhého dne. Pokud nepomine, nebo se stav zhorší, vyhledat lékaře.

Určitě zajdi k doktorovi. Ten ti poradí co dál.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1278
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.