Avatar uživatele
Baruš-lolli

Nateklé horní oční víčko-pomoc

Dobrý den.
Dnes jsem se ráno probudila a zjistila, že nemůžu pořádně protáčet levé oko, protože mi na něj něco tlačí. Šla jsem k zrcadlu a zhrozila jsem se.
Horní oblast nad okem (pod obočím) se mi zvětšila a jakoby se svalila na oční víčko, které je rovněž nateklé… Řasy nejsou skoro vidět, protože se téměř ztrácí pod povislým a nateklým víčkem.
Nic mne nebolí, jen když na to opravdu silně tlačím, ale jinak nic. Je to jen jemně načervenalé.
Co mám dělat? Mám si s tím skočit odpoledne k doktoru? Mám na to dávat obklady? Máte někdo zkušenosti? Předem děkuji
Doplňuji:
Tak jsem si dala do mrazáku vychladit lžíci a přiložila na oko. Po pár minutách se to zmenšilo o nějakých 50% určitě :) Tak uvidíme co dál…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3693 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zzzzz

Já myslím, že v tomto období, je velká pravděpodobnost, že je to alergie. Existují i tzv. mechanické alergie, to znamená, že ti přímo nevadí ten alergen třeba při dýchání, ale pokud se ti dostane do oka, tak ti vadí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hana1

Až takovou hrůzu sem nezažila, mi pomáhají obklady z čajových pytlíků, neb lžička z mrazáku… a s tímto, pakliže to je načervenalé bych zřejmě navštívila očního, může se jednat o zánět, neb třa oční zrno, není něco vyrostlého na víčku pod řasama.
Doplňuji:
ledová lžička se osvědčila… pokud to však bude přetrvávat a do zítřka se to nezlepší, tak k lékaři… je to oko a tady už to jistí lékař.

Upravil/a: hana1

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Mohou to být různé příčiny : ječné zrno, ucpaná mazová žláza, alergická reakce ( byla jste nalíčená ? ). Obklady jsou dobré, v lékárně Vám poradí i mastičku, ale doporučuji v každém případě navštívit očního lékaře.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Jediná možnost je počkat do druhého dne. Pokud nepomine, nebo se stav zhorší, vyhledat lékaře.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Musa.21

Určitě zajdi k doktorovi. Ten ti poradí co dál.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví