jurakova

Nástup do zaměstnání po MD

V září nastupuji do zaměstnání jelikož budu vodit dceru do mš tak nestíham nastup na pul šesté.Muže mi zaměstnavatel dát pracovní uvazek jen čtyři a pul hodiny.Má na to právo?Děkuji za odpověd Pavla

Odpovědi
Marky71

Je to na vaší domluvě se zaměstnavatelem, může.

standa

Zaměstnavatel vám bez vašeho souhlasu NEMŮŽE snížit pracovní úvazek, protože by se jednalo o zásah do vašich práv, které máte dané pracovní smlouvou…

Na druhou stranu je zaměstnavatel oprávněn na vás požadovat nástup do práce v čase, který odpovídá charakteru práce, který máte sjednán v pracovní smlouvě.

Osobně si myslím, že nástup na denní směnu před 6:00 je tzv. ´na hraně´, protože pak byste musela mít ve své pracovní smlouvě sjednáno, že vaše pracovní doba zasahuje do více směn (noční, denní)…

Řekl bych, že ve vašem případě musí zvítězit rozumný kompromis…, a pokud budete cítit, že se o kompromis nejedná, tak byste měla zvážit kam až jste ochotna ´couvnout´ a této hranice se držet.

p.s.
Bez konkrétní znalosti obsahu pracovní smlouvy nelze detailně poradit.