Nástup do práce po 4-leté MD – pokrač.

Stando, děkuji, tzn. že pokud bych pracovní pozici na grafiku nepřijala a zaměstnavatel mi dal výpověď, měla bych nárok na 3-měsíční odstupné? Grafika není můj obor a ráda bych se i nadále věnovala práci, kterou jsem dělala.

Odpovědi
standa

Nepochybně nejste povinna přijmout práci, která není sjednána v pracovní smlouvě.

Na druhou stranu je docela důležitá ´drobnost´, a to jak je v pracovní smlouvě popsáno „bližší označení druhu a místa výkonu práce“ . Je dost možné, že je zde napsán vágní údaj např. ´asistentka´… to pak byl problém.

Za předpokladu, že odmítnete nabízenou práci, která je zjevně v rozporu s tím co máte v pracovní smlouvě, tak máte velmi slušnou šanci se dohodnout na odstupném…