Nástup do práce po 4-leté MD

Dobrý den, prosím Vás, mám prosbu. Příští měsíc mi končí MD a ráda bych znovu otěhotněla. Pracovní poměr jsem ukončila těsně před nástupem na MD a v současné době se vlastně nemám kam vrátit. Takže se nejspíš půjdu zaregistrovat na praovní úřad. Z čeho se mi tedy bude teď počítat MD??? Pokud na ní budu mít nárok. Děkuji, Hanka

Nejlepší odpověď
standa

  1. nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM) samozřejmě máte
  2. PPM se vám vypočte z posledního známého výdělku (rozhodné období je 12 posledních odpracovaných měsíců)
  3. po dobu pobírání PPM nemůžete být současně registrována na PÚ