honza95454

Jak se nastavuje míření u vzduchovky?

Zdravím, vlastním vzduchovku Slávii 634. K míření používám jak optiku, tak klasiku. V klasickým míření se pomocí čísel(1–9) nastavuje vzdálenost, avšak mě zajímá, které číslo je pro jakou vzdálenost 😁

Díky, Honza

Nejlepší odpověď
beer

S ručními střelnými zbraněmi se při střelbě musí úměrně zvedat hledí s růstem vzdálenosti. Čím větší vzdálenost – tím větší výška hledí.
Vhodnou výšku hledí s ohledem na vzdálenost si proto vyzkoušej při střelbě na terč, předem stanovit přesně výšku s ohledem na počet metrů nelze. Určitou roli totiž hraje spousta dalších faktorů ovlivňujících přesnost střelby (chyby střelce, vítr, střelba nahoru/dolů atd.)
Zkušenost