Bičiště

Nastavení druhé časové zóny u digitálních hodinek.

Koupil jsem jako dárek dívčí digitální hodinky.Všemožné nastavení jsme zvládli,jen mě překvapila možnost nastavení – „Druhá časová zóna“. Každým stiskem tlačítka se přidává jedna hodina. Po nastavení hodin se přidávají minuty a to vždy pouze po 30 minutách.Po nastavení lze vrátit displej do původního zobrazení.K čemu je toto nastavení dobré? Slouží to při cestování do jiné časové zóny? Že si lze předem nastavit čas země,kde se budu za nějakou dobu pohybovat? Nejde mi to na rozum,jednodušší je si v jiné časové zóně přetočit hodinky.Nebo to slouží k jinému účelu? K čemu mít v hodinkách dva časy? A nastavení minut – přidává to vždy 30 min. Návod to nerozebírá, pouze stručně popisuje jak druhý čas nastavit.Využíváte někdo této „vymoženosti“?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Třeba když někdo často cestuje mezi Londýnem a Prahou, tak to nemusí pořád šlelovat, prostě jen přepne na druhý čas.

Pokud třeba máte rodinu ve státech tak se můžete vždy mrknout kolik tam mají hodit a netelefonovat jim o jejich půlnoci:-))