Elis Pokorná

Našla jsem na zemi opuštěné, pištící myší mládě, kousek dál mělo chcíplou, roztrhanou matku, jak se o něj postarat?

O kousek dál jsem pak viděla kočku, jak čeká na to, až odejdu aby mohla dožrat i to mládě. Podle všeho je to myšice lesní, bylo mi jí moc líto. Už je plně ochlupená ale slepá. Jak se o ní postarat, jaké jí dávat mléko? Díky..
Doplňuji:
Na wikipedii jsem nenašla, jaké mléko jim mám dávat (kravské, kozí, kočičí…)

Nejlepší odpověď
www

Myšice lesní je krásné zvířátko a skáče jako klokan 😁 Žádné nemoci u nás nepřenáší jak se zde uvádí, tak neboj.
Pokud je mládě ještě slepé, nemá ani 12 dnů ☹ Pokusit se o záchranu můžeš tím co bude po ruce, ale moc nadějí ti nedávám.. Pokud se to ale podaří, co nejdříve jí vypusť zpět do přírody, mimo kočku. Domácího mazlíčka z ní totiž neuděláš.
Více o tomto druhu viz wiki, myšice lesní.
Studium
Doplňuji:
I když jsem s přírodními zákony celkem dostatečně obeznámen díky knihám i praxi, postupoval bych v tomto případě asi obdobně jako ty, nebo bych o tom přinejmenším přemýšlel.
Rád jsem vždy pozoroval myšice a plchy, často celé hodiny a stále bylo na co koukat 🙂

Další odpovědi
Braník

nech kočku dožrat to své,příroda si neradá dává poroučet,není gtřeba do ní zsahovat tímto způsobem

Konan-Pain

Panebože. Že se nestydíte tohle radit!
Co já vím, tak se miminka i hlodavců krmí mlékem pro štěňata a koťata a musí být v teple. Prosím jen, neházej jí žádné kočce ani jí nenechávej na pospas. :( Je to příroda, ale tahle myška by jí určitě nijak zvlášť stejnak nenakrmila.
Moje sestra získala z nějaké stanice 4 týdenní myšku, o kterou se starala. Byla skvělá, mazlivá, uměla na jméno, následovala jí a ani se od ní nehla! Můžeš pak mít skvělého parťáka!
A nechtějte mě rozesmát, Jsemtady, oočkovaný křeček? A ještě ze zverimexu? Ten se nedožije ani druhého rána a neočkuje se ani potkan natož křeček.
Doplňuji:
A můžeš se zkusit zeptat i tady: http://www.kra­lici.cz/mysky/dis­kuze.asp
Tam ti poradí zkušenější ;)

anonym

Je vlastně porušením zákona zasahovat do života volně žijících zvířat, nosit je domů atd.

sádelník

Podívej se na wikipedii a tam si zjisti blišší informace, jak mládě udržovat naživu.

anonym

Jasně. Už vidím, jak podojíš kočku, která má myš ve svém potravním řetězci. Je hezké mít kladný vztah ke zvířatům, ale hezčí je nepřehánět to.
Občas jsem na tomto servru velmi překvapená, jak zde řada lidí trpí tím, že příroda je sice nemilosrdná, ale ve své podstatě velmi moudrá. Proč to ale potom neplatí v mezidských vztazích? Zubožený žebrák, bezdomovec a podobní životem krutě zkoušení lidé, to v Tobě také vyvolává touhu vzít si je domů a postarat se o ně? Pochybuji, a vidíš to, právě to by mělo být přirozené.
Hlodavci jako myši, krysy a potkani byli vždy braní jako „škodná“. Nerozumím dnešní době, kdy se panelákoví školáčci předhánějí v chovech takové havěti.
Kočku nechej, aby si „uklidila“ své dílo a pochval ji za to, že je tak šikovná.

briketka10

naopak souhlasím s www, jednou mi kocour domů
tuto myšku přinesl domů a já ji také krmila, ale do
té doby než si začala stavět za lednicí hnízdečko, pak
musela z domu..byla to vážně sranda ji pozorovat, jak
chodí pro granulky a v noci je křupe..chodila i pít do
kočičí misky :)

chytit ji nebylo jednoduché fakt, skákala po všem, jak
skokan hned byla na závěsu, poté za sedačkou na
přehozu, na mě, byla jsem z ní na prášky, pak ji chytla
moje kočička Briketka a kocour ji celou snědl :(
Doplňuji:
jo vzpomněla jsem si, že mi i v noci
přeběhla přes obličej mrška Hhh..

Reuef

splachni do zachoda dokud je cas…

RedBox

Popřát kočce dobrou chuť a nechat ji na pokoji. Proboha, mi se snažíme vyhubit co nejvíc myší a ty je chceš ještě odchovávat. Je to škodná, která přenáší spoustu nemocí, nehledě na to, že je to ,,divoké" zvíře. Když ji budeš odchovávat doma v kleci, nikdy nebude mít plnohodnotný život. A jen tak naokraj jak chceš podojit kočku? Poslední dobou spousta měšťáků vymýšlí blbosti co se mazlíčků týče. Ať už fretky, kuny, nebo i jiná divoká zvířata trpí když jsou zavřeny v klecích.

Jsemtady

Tahle zvirata mohou prenaset spousty nemoci, navic se strasne mnozi a poziraji nase jidlo. Zatim ti to asi neprijde, ale az ti doma rozkouse pecivo, marshal ti nekde do perin chlupy a udela si tam brloh s 20ti mladatama od kterych chytnes vyrazku a alergii, tak se na to budes divat jinak…

Takze hod toto te kocce, to je proste priroda… a poridil si krecka, kterej je ze zverimexu oockovanej a zdravej…

honza19hk

dupni na ni, je to škodná.
Hlavně si ji neber do baráku, jinak se jich pak nezbavíš rychle se množej.

Kaja má Rada

Odporný komentare rádoby “chlapaku”.Je to živý tvor který se boji,cítí bolest jako člověk.Je mi z vas na bliti.