Iw@

Jak se zachovat, když jsem našla kolouška?

Dneska na procházce jsem našla mladé kolouska nesahala jsem na něj chvíli jsem ho z dálky pozorovala jestli dýchá a dychal dost nepravidelně ani s nehybalto asi ze strachu když sem se o trošku přiblížila viděla jsem mu v očích slzy a tak jsem si myslela ze se boji a tak sněm odešla. Myslela jsem ze tam ho nechala maminka al rpak me napadlo ze je většinou berou sebou na pastvu a projížděla internet a nasla jsem ze dkzy jsou vyhubli a leží na boku tak by měli dostat pomoc a já si nejsem jista zda to e i jeho případ zítra se pudu podívat jestli tam ještě je případně vyfotit jak je a tom. Jak by jsem měla postupovat dále? Odnést ho k lékaři nebo nějakému myslivci? Děkuji

Odpovědi
Angi-Shy

vzít si rukavice a zkusit na něj sáhnout, jestli neuteče, je to vážné a myslím že by šlo zavolat hasiče, těm to por práci myslím spadá a ti by už věděli jak dál. Občas matky nechávají své mládě ukrité, kde jen leží a nehýbá se aby ho dravec nenašel, pokud by byl dravec blíž a dotkl by se ho, mládě by uteklo. Pokud po dotyku neuteče, hned volat hasiče. Záleží také jak bylo straré/velké, podle toho se pozná jestli se ještě musí ukrývat nebo má špatnou kondici.
Vaše zpráva tu je už asi třetí den, tak bych se jen chtěla zeptat, jestli se to nějak vyřešilo už nebo jestli jste byla místo znovu zkontrolovat a jestli tam byl