Našeptávač souvisejících odpovědí .. ano/ne ? (+ ukázka jak to má fungovat)

systémový nedostatek tohoto webu je neustálé pokládání stejných dotazů protože formulář pro položení nové otázky není schopen ve stávající podobě našeptávat relevantní dříve položené a zodpovězené otázky

dokonce i server který primárně neslouží k řešení otázek už tuto dovednost má implementovanou (heureka.cz), zatímco odpovědi stále ještě ne …

jak by to mělo fungovat ?

zkuste si například v tomto formuláři …

http://mobilni-telefony.heure­ka.cz/htc-wildfire/polozit-otazku/#addquestion

…zadat novou otázku „jak se stahují hry“ … sotva tuto větu zadáte a začnete vyplňovat popis otázky, server už hledá zda náhodou neexistuje relevantní dříve položená odpověď a ještěpřed odesílacím tlačítkem ji nabídne k prozkoumání … jednoduché, efektivní, už nikdy by nebylo nutné nováčky upozornovat na existenci modrého vyhledávacího pole.

takže, proč ne ?

// ne nechci rozpoutat flame těch co si tu rádi povídají a těch co trpí organizační posedlostí, dávám to sem spíš pro informaci, aby se jeste za deset let nereklo ze je to super horká novinka jejiž implementace se teprve usilovně zvažuje 🙂
Doplňuji:
ano, že je to úmysl a autoři serveru se takto snaží praktikovat „extremní SEO“ na úkor přehlednosti a pohodlí samotných uživatelů mne samozřejmě napadlo, ale doufám že to tak není..

Nejlepší odpověď
anonym

Nenapadlo vás,že je to úmysl?

Další odpovědi
BEAES

Chytrý chlapec…

ReHu

Musím konstatovat, že současný vyhledávač není optimální.
I když ten původní nebyl ideální, mně vyhovoval pro vyhledávání již položených otázek více.
Nyní vyhledat dříve položnou otázku přes vyhledávač je velmi malá šance. V původní verzi se otázky hledaly mnohem snadněji.
A myslím, že je i jiný způsob, ale to je již na adminech.