jarní VLK

Nase fena hara jak zabranit oplodneni ?

bydli venku a jeto yoksir s cimsi slehnuty.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Prý existují různé spreje, kterými se fenka nastříká, prý to nějak překryje ten hárající pach a odrazuje to „pejsky“, co si chtějí „užít“.

Další odpovědi
anonym

Pokud nechcete stěňata,nejlepší antikoncepce je kastrace.Před­sudky,že má mít fena alespoň jednou v životě štěňata ze zdravotních atd.důvodů, jsou už dávno překonány a i veterináři potvrdí,že pouze kastrovaná fena se vyhne riziku nádorového onemocnění,zánětům ml.žlázy,falešné březosti ap.Samozřejmě.že ve vaší situaci je už poněkud pozdě,ale existují postřiky,které potlačí pach háravé feny a také antikoncepční prostředky na rizikové období. Vše je k mání u veterináře za nepříliš vysoký poplatek.Pokud vaše fena bydlí venku a není pod stálým dozorem,budete překvapeni,jaké vynalézavosti jsou ona i případní nápadníci schopni. :D

Drap

Hlídat ji, a každého případného nápadníka rychle odehnat. Trochu pomohou i hárací kalhotky. Největší riziko je kolem 13 dne hárání.

iceT

Bože pomoc…nezáleží na plemeni-pokud se kolem ní obšoustne pes,tak je to jen chvilka,co k tomu může dojít.
Nejlepší bude fenku po dobu háravosti nepouštět ke psům a nepouštět psy k ní.Pokud nedojde ke kontaktu,tak se jí nic nestane.