rady74

Naše dítě nic nejí

Naše skoro 4-letá dcera nechce jíst těstoviny,kne­dlíky,rýži,je­nom brambory a výrobky z nich,ani žádné omáčky,natož maso.To jen smažený.Polívky taky jenom zeleninový a vývary.Nevíte nějaký fígl,jak na to?Doufám,že se to spraví,až půjde do školky…?

Nejlepší odpověď
anetadela1

Moje starší dcera měla to samý období. Byla jsem z ní „šílená“. Opravdu nástupem do školky, jak píší kolegyně, se to spravilo. Protože děti, co všechno snědly, tak dostaly odměnu. Tohle doma na dceru neplatilo. Řekla mi, že bonbon nechce.
U druhý dcery, který jsou teď 2 roky už to neřeším a „nešílím“. Jsem holt poučená. Když nechce, tak nechce. On jí hlad donutí. Ovšem nesmí ho zahnat sušenkou. To jsem musela poučit babičky.
Nebojte. Ona se jí chuť spraví.

Další odpovědi
Nuk nuk

U takto malých dětí je normální, že jsou jednak vybíravější, než později, a že mají svá období.
V první řadě jí nic z toho, co nechce nenuťte, abyst jí to ještě víc neznechutili. Spíš jí zkuste být příkladem, měla by vidět, že Vám to chutná. Také se dají využít různé pohádky a příběhy, kde můžete poukázat na hrdinu – např. „Podívej, tak princezna taky jí masíčko.“
Na druhou stranu ji nepodporujte ve vybíravosti. Když je teď k večeři toto, tak nebude nic jiného. Nechutná jí to, nevadí, neubude.
Hlavně nezoufejte, důležité je, že jí aspoň něco.

panenka

nedělejte si z toho žádnou hlavu i mé děti se takhle chovali to nejedli a tohle taky nechcou pak nastoupili do školky a vše se spravilo.

aluška

děti mívají svá období kdy to či ono nejí… hlavní je aby dcerka měla stravu pokud možno vyváženou…neměla by chybět zelenina ovoce atd. Napadá mě zkusit dcerce uvařit jídlo které papká a pro sebe si udělat něco jiného děti jsou zvídavé a kdy vidí že vy máte něco jiného určitě bude chtít ochutnat … chce to trpělivost časem se to jistě zpraví… Držím palce hlavně trpěivost…

bond73

Nijak se netrapte,tuto skusenost dobre znam,mam takoveho syna a i kdyz je skoro dospely,stale s nim mam podobne problemy,ovsem ,kdyz byl ve veku vasi dcery,bylo to jeste horsi, nez-li to, co popisujete u vasi dcery,proto vam radim,nenutte ji do niceho, co nechce a davejte ji to,co ona je ochotna snist,jinak se vam muze stat,ze nebude jist zcela,toto mi udelal muj syn a po trech dnech, jsem jej musel odvest do nemocnice,kde mu zavedli umelou vyzivu a bylo to velice slozite,aby opet zacal jist,opravdu budte radi,ze ji, at uz je to cokoliv ,nijak ji do niceho nenute, v pozdejsim veku to vymizi.Budte trpelivy a netrapte se tim,deti to delaji.

KOLMIX

Já bych zkusil přesně to opačné, než radila Alča – udělal bych sobě to, co má dítě rádo a malé to, co nepapá.

A to co má ráda bych jí dal až spapká to, co nepapá 😉

Škodaže mně tohle nenapadlo, když naše malá také procházela tímto obdobím, kdy skoro nic nechtěla. My to řešili tak, že jsme jí prostě nedali nic a hotovo – jak se říká „ber nebo nechej tak“. Rozhodně by byla blbost nechat se dítětem manipulovat a vychystávat jen to, co má rádo…