Hana111

naše bývalá andulka měla drápek u robáku co to je?

Dobrý den, potřebovala bych poradit, měla jsem dvě andulky-zprv se neměli rádi ale časem si na sebe zvykly máme je asi rok a půl a bíl=é andulce asi před měsícem narůstl na zobáku ,,drápek" (tedy to vypadalo jako drápek) a dnes nám bouhžel umřel přišla jsem domů a ležel v kleci nazemi :( může smrt andulky souvicet s tím drápkem?? a co to přesněji bylo?? :( děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
briketka10

je mi líto, že ti anduláček odešel, tak to chodí,
ale co mu bylo nevím to by posoudil vet. lékař ..

Další odpovědi
ten který je

Předpokládám že měl papoušek výrůstek na ozobí.To některé andulky mívají,ale nesouvisí to se smrtí toho papouška.Tipoval bych spíše náhlou mrtvičku – ta se vyskytuje u andulek poměrně často.Veterinář by ti odpověděl lépe,ale odborných veterinářů kteří jsou specialisté na papoušky je velice málo.

beer

Na přesnou odpověď bys musela k veterináři.
Ten drápek může být papillom (virové onemocnění), ale je i více možností. Stejně tak úmrtí andulky může být způsobeno hned celou řadou nemocí a může mít i souvislost s tím výrůstkem.

Zdroj: Vet.praxe