Náš soused si stěžoval, že štěňata moc štěkají a vyhrožuje nám soudem.

Také mu vadí, že manžel má před vraty auto – kvůli průjezdu (ale popeláři tu projedou bez problémů). Vadí mu, když si necháme přivézt uhlí, aby mu neprasklo potrubí. Už je mi z toho špatně, pořád mu v něčem ustupovat. Když mu praskla kanalizace – měl nevhodné trubky – tak se manžel nechtěl dohadovat a opravil to a zaplatil za něj. Jak se mohu bránit, aby nám tu konečně přestal zvonit?

Nejlepší odpověď
kropitko

Podejte stížnost na souseda,že Vám vyhrožuje,obtěžuje Vás. Případně ho otravujte taky,věřím,že najdete stejně mizerný důvod k jeho otravování,jako má on.
Doplňuji:
Jo a taková perlička,tchán má podobného souseda,v zimě když jsme tu ještě nebydleli,chtěl manžel otci nařezet dřevo,aby měl čím topit. Pravda bylo to odpoledne v neděli,manžel neměl dřív čas,tchán už neměl čím topit. Soused vyběhl a nadával…ťuhle neděli,asi proto,že se ochladilo řezal na cilgulárce asi 2 hodiny…to jen aby jste věděla,že sousedy debily nemáte sama.

Další odpovědi
Greneia

V tomto případě by mne zajímalo, kolik máte ještě okolo sebe sousedů a kolik si jich ještě stěžuje. Eventuelně za ostatními zajít a sdělit jim, co se děje mezi vámi a vaším sousedem a že by vás zajímal jejich názor, zda jim také narušujete soukromí štěkajícími štěňátky, či dalšími vjemy. Pokud nenarušujete, tak když vám opět bude vyhrožovat, tak si toho nevšímejte, ať si podá co chce, budete v ruce držet trumf, další sousedy, kterým to nevadí.
Ale po pravdě .. nevím, jak jsou přesně ty časy, ale od 7:00 hod do 22:00 hod můžete dělat hluk, po 22:00 hod musí být ticho, jinak by to bylo narušování nočního klidu, ten řešíme u nás neustále, díky baru, který postavili a dělají nám pod okny čurbes podnapilí občané. Takže osobní názor – v denní hodinách, i kdyby jste pustili na celej den cirkulárku, tak se může milý soused stavět na hlavu a odrážet ušima, prostě má smůlu. S těmi trubkami, tak to bylo neštěstí teda, těžká náhoda.

eva

Ať uděláte cokoliv,třeba i vůbec nic,vždycky si nějaký důvod najde.Taky jsem se s takovým člověkem setkala ☹ .

kropitko

Vypněte si zvonek

Greneia

Jo, Kropitko, to mne napadlo hned jako první taky 😁 a když si vypne zvonek, tak ať otvírá pak jen těm, se kterými je domluvena, ale asi to taky moc řešit situaci nebude, protože může začít bouchat.

kropitko

Tak ať bouchá,já bych se na něj asi vybodla a poslala ho do háje,ať si jde třeba stěžovat. Evidentně je to nějaký problémista,možná by nebylo špatné,zase pro změnu chodit k němu a taky ho otravovat.

elektrikář

Pozvěte jej ať to osobně štěňatům vysvětlí. na noc bych je někam vzal do domu.