řidič

náš bodový systém

mám dotaz.Jak myslíte že to dopadne když řidič z povolání (živnostník) dostane 12 bodů aniž by věděl že je má (protože naši páni policisté nemají ze zákona povinnost říkat za kolik je, ten či onen přestupek bodů)místo aby jezdil tudíž podnikal platil daně soc.poj.zdr.poj. tak bude bez práce evidovaný na ÚP a stát mu bude vyplácet podporu,takže na tom prodělá jenom stát a to dvakrát nevybere peníze z daní a poj. ale ještě bude platit!!!!!NECHÁPU NECHÁPU.Vždyt tento systém je přece dělaný jenom proto aby bylo více peněz?nebo ne???Řešil bych to větší pokutou a šmitec,bodový systém je k ničemu.....stačí se podívat na statistiku mrtvých a je to jasné PROSTĚ NEFUNGUJE

Doplňuji:
chcete tedy touto odpovědí říct, že bodový systém je funkční?souhlasím s tím ,pokud je v tom alkohol není co řešit ale,dávat body za pás,či jine prohřešky to je přece ubohé a hlavně k ničemu.

Nejlepší odpověď
standa

V zásadě máte asi pravdu… a dalo by se v našem právním systému nalézt desítky a možná stovky paradoxů, nesmyslů a jiných nelogičností.

Ale pokud chceme aby SYSTÉM, alespoň trošku fungoval, pak musíme tyto zákony (byť z našeho pohledu nesmyslné) respektovat. Jinak je to cesta k anarchhii jako vyšitá…

Vůbec se na tomto místě nechci pouštět do související problematiky, a to co je PŘÍČINOU takto ´zdevastovaného´ právního systému…

Další odpovědi
mj81

Může si najít jinou práci, kde řidičák nepotřebuje. A mimo to, ty body taky nedostal jen tak pro nic za nic, asi si je zasloužil…

vranovahan

No, mně třeba dlouho byl nějaký bodový systém úplně ukradený. Snažím se vždycky jezdit podle předpisů. Před časem se mi ale stalo, že jsem spěchala a jela jsem přes jednu vesnici opravdu rychle. No samozřejmě mě zastavili a přišla jsem o dva body. Do té doby jsem vlastně pořádně vůbec nevěděla jak ten bodový systém funguje. Objasnil mi to až jeden článek, který jsem našla na https://www.do­pravniznaceni­.com/

majklhanz

Bodový systém a zákony najdete na tomto webu http://autotrip­.cz/bodovy-system-ridicu/