dudu

Narušení harmonie v domácnosti – máte někdo podobnou zkušenost?

Svého času mne kolegové v práci varovali před dobou, kdy naše děti odejdou z domova. A měli pravdu, manželka obnovila pokusy o moji převýchovu. Na poznámky typu: máš špínu za nehty, seď rovně, zase ti smrdí nohy apod., jsem reagoval útěkem na chalupu. K normálu se vše vrátilo s příchodem vnoučat. Nyní leze po čtyřech, štěká a i se mnou žvatlá jazykem nejmladšího vnuka. Doma je klid a já se opět mohu věnovat svým zájmům a aktivitám. Máte někdo podobnou zkušenost?

Nejlepší odpověď
vagra

Máte pravdu.Moje zkušenosti jsou obdobné,až na to,že moje žena,prošvihla období převýchovy.
Ne proto,že by se lišila od většiny populace,ale jednoduše proto,že v době mého odchodu do důchodu,byly už děti samostatné a měli jsme už i několik vnoučat.Ta soustavně odpoutávala pozornost mých osmi desetin ode mne a já je mám za to ještě raději a nikdy jim to nezapomenu.
Pokud si tady někdo myslí,že ho to nemůže potkat-nejen že může,ale s největší pravděpodobností taky potká.
A já vám to od srdce přeju!

Další odpovědi
annas

Zřejmě stejný přístup partnerek se najde ve většině domácností. Když jste chodili do práce, neměli jste na sebe tolik času a manželka Vás nesledovala. Teď jste jako novomanželé. Mělo by Vás těšit, že má žena stále zájem něco na Vás vylepšovat. I když převýchova je zřejmě zbytečná, protože starého psa novým kouskům nenaučíš. To tvrdí můj muž. Navíc mně stále připomíná, že není školák.
Vnoučata Vás zřejmě zachránila od manželčina výchovného působení. To se Vám líbí, jak se zmiňujete. Ale co když trpělivost přinese růže? Komu?