Avatar uživatele
Niikii

Narození Ježíše Krista.Pozdější osudy Židů

Mám takový dotaz,četla jsem teď Bibli kralickou a z ní příběh Narození Ježíše Krista.Samozřejmě pojednává o jeho narození,Jeruzalému a Židech atd atd. Prosím,co víte o pozdějších osudech Židů??Děkuji Vám moc!
Doplňuji:
Na wikipedii je toho sice hodně,ale já bych to potřebovala zformulovat tak do těch 3–4 vět :( Bohužel o tomto období moc nevím

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? chudst před 4557 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
chudst

Zakladni dejiny jsou i na wikipedii: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C5%BDid%­C3%A9#D.C4.9Bji­ny_.C5.BDid.C5­.AF

Doplnena: O vasem obdobi je tam asi pet kratkych (skutecne jen nekolikavetovych) odstavecku. Pokud rikate, ze je toho tam „hodne“, pak jste si to poradne ani necetla. A delat si vypisky za vas a zkracovat to na 4 vety za vas nebudu, omlouvam se.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
venkovan

Zkus napsat do Židovského muzea v Praze.
O osudech Židů se nedá v krátkosti odpovědět. To co já vím, co žje velmi málo, tak nějaký papež židům zakázal vlastnit půdu a tak se z nich stali obchodníci různého ražení a pod. Mnozí křesťané a židé se po staletí snášeli asi tak jako rozpálený olej a voda.
V neposlední řadě mám pocit, že jejich komunita dost drží při sobě, a že když se řekne Žid, leckomu proběhne nepříjemné zachvění tělem. Roky nevraživosti se ve společnosti ještě dlouho budou přenášet.
Mimochodem – byli to celkem dobří válečníci, svoji „vyvolenou zemi“ si před tisíci lety dokázali vybojovat i proti silnějším národům.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
eLx

Že průbězně po celou historii dostávaj kapky…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek