Niikii

Narození Ježíše Krista.Pozdější osudy Židů

Mám takový dotaz,četla jsem teď Bibli kralickou a z ní příběh Narození Ježíše Krista.Samozřejmě pojednává o jeho narození,Jeruzalému a Židech atd atd. Prosím,co víte o pozdějších osudech Židů??Děkuji Vám moc!
Doplňuji:
Na wikipedii je toho sice hodně,ale já bych to potřebovala zformulovat tak do těch 3–4 vět :( Bohužel o tomto období moc nevím

Nejlepší odpověď
chudst

Zakladni dejiny jsou i na wikipedii: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C5%BDid%­C3%A9#D.C4.9Bji­ny_.C5.BDid.C5­.AF

Doplnena: O vasem obdobi je tam asi pet kratkych (skutecne jen nekolikavetovych) odstavecku. Pokud rikate, ze je toho tam „hodne“, pak jste si to poradne ani necetla. A delat si vypisky za vas a zkracovat to na 4 vety za vas nebudu, omlouvam se.

Další odpovědi
venkovan

Zkus napsat do Židovského muzea v Praze.
O osudech Židů se nedá v krátkosti odpovědět. To co já vím, co žje velmi málo, tak nějaký papež židům zakázal vlastnit půdu a tak se z nich stali obchodníci různého ražení a pod. Mnozí křesťané a židé se po staletí snášeli asi tak jako rozpálený olej a voda.
V neposlední řadě mám pocit, že jejich komunita dost drží při sobě, a že když se řekne Žid, leckomu proběhne nepříjemné zachvění tělem. Roky nevraživosti se ve společnosti ještě dlouho budou přenášet.
Mimochodem – byli to celkem dobří válečníci, svoji „vyvolenou zemi“ si před tisíci lety dokázali vybojovat i proti silnějším národům.

eLx

Že průbězně po celou historii dostávaj kapky…