mosoj

Narozen ve znamení?

Pokud to je pravda. Tak co je příčinou toho že lidé narození ve stejném znamení mívají podobné vlastnosti a charakter?

Nejlepší odpověď
annas

Zajímavý článek je na citované stránce.
Náš astrolog Havelka (nazývaný Český Nostradamus) tvrdí:
Horoskop je vlastně jízdní řád, ve kterém máte stanoven průběh svého života. To znamená, že okamžik narození lze přirovnat k nasednutí do vlaku. Jen na vás pak záleží, kam pojedete, s kým pojedete, jaká zavazadla si vezmete, zda máte přestoupit či nikoliv, zda dojedete do cílové stanice a jaká cesta bude. Osud je dán jen narozením a tím, kdy zemřete. Ovšem mezi tím si můžete osud tvořit sám. Nejdůležitější na tom je, že člověk se díky horoskopu může ubránit osudovým chybám.“
Co uvést na závěr? Ani tady nic není černobílé. Jisté je, že astrologové a vědci – astronomové si nejspíš nikdy společně ve shodě nezadeklamují Shakespearovo poznání:
„Lidé kdysi byli pány svého osudu. Chyba…není ve hvězdách, ale v nás samých, protože jsme sami sobě podřízeni.“

http://www.21sto­leti.cz/view.php?cis­loclanku=2008031927

Zdroj: http://www.21sto­leti.cz/view.php?cis­loclanku=2008031927

Další odpovědi
BEAES

Protože tím, kdy se narodíte, dostáváte do vínku určité vlastnosti, dle znamení.
Ano Lvi jsou dominantní, důležití, rádi se nechají obdivovat.
Třeba Rak bývá náladový, extrémně rodinný typ.
Ryba je citlivá a nechá se lehko manipulovat.
Panny jsou puntičkáři, jsou velmi pracovité, ale málo kdo s nimi vydrží.
Blíženci jsou rodilí řečníci, ukecají kde co, jsou všestranní a rozpolcení, jsou 2v1.
A tak dále…pak se k tomu namíchá to, jak dotyčného rodiče vychovají a jaké po nich zdědí vlastnosti, proto nejsou všichni stejní, ale každý je originál. Ale když narazíte třeba na dva Střelce, určitě budou mít něco společného a většinou si stejné znamení spolu rozumí /jako přátelé/ v manželství už méně.

Gorouš

Astrologie je věda, která přesně popisuje vlastnosti lidí podle jejich znamení a té plně věřím. Horoskopy, kterým nevěřím, popisují to, co nás čeká, tedy nějakou věštbu.
Denně se setkávám s tím, že nejlepší přátele jsou beran a lev, štír a štír. Naopak štír a býk si absolutně nerozumí, a tak mezi sebou se navzájem dennodenně hádají. Nemám důvod nevěřit, po mých zkušenostech, v astrologii. Mně to směřuje k tomu, abych se vyvaroval následků vztahů se špatným znamením, do kterého se můžu zamilovat a nebudeme si rozumět a skončí to rozchodem.
Ale taky astrologie nás mlže navést na to, s kým by jsme dosáhli kvalitního sexu. Např. beran a štír, lev a ryba. Doporučuji se tím občas zabývat.

-

sam nevim proc, ale mel jsem uz napr. 2× sefy ve znameni lva. povahove byli velmi podobni – dominantni, cilevedomi.

infant

To opravdu nevím. Prostě si to tak vymysleli astrologové.
Jinak k těm šéfům, tam se to dá vysvětlit i tím, že prostě šéfové bývají cílevědomí a dominantní.

Lucimia

To nevím, co je příčinou, ale pravděpodobně to vychází. Na všechny mé blízké jejich znamení sedí, to samé na mého partnera i na bývalého partnera. Věřím tomu.

Nuk nuk

Osobně nejsem příliš velká zatánkyně horoskopů a tedy ani vlivu mesíčních znamení na člověka.
Vysvětlím proč.
Ten nejznámější zvěrokruh vznikl ve starověké Babylonii. Na tu dobu to byl velice významný objev v oblasti psychologie a typologie, a tamnější astrologové měli zajisté hodně velký důvod tvrdit to či ono o lidech na základě svého pozorování. Roční období v jistém smyslu může mít vliv na psychiku jedince, proč ne. Má to ale několik háčků.
Za prvé, to byl spíše takový základ těchto věd, takže nic do hloubky prozkoumaného.
Za druhé, poloha a výskyt jednotlivých souhvězdí – znamení se dnes liší a také se liší v závislosti na místě, odkud je pozorujete. Neuvidíte tedy úplně stejná souhvězdí ve stejném místě, pokud je budete pozorovat z ČR a od někud na Blízkém východě a to už vůbec nemluvím o Jižní polokouli. Stejně tak se jistá poloha hvězd mění během času a od vzniku horoskopů uplynuly cca 3 tisíce let, ne-li více.
Za třetí, dnes již víme, že daleko větší vliv na povahu jedince mají úplně jiné věci, než datum jeho narození. Mám kamarádku, která se narodila v úplně stejný den jako já, naše povahy jsou velice rozdílné, protože jsme vyrůstaly v úplně jiných rodinách, navíc já jsem prvorozená a ona je třetí.