Nárok otce na ditě

matka odesla pred 2dny a myslime si ze to souvisi is drogami.ma i v tomto pripade narok na dite

Nejlepší odpověď
standa

Pravděpodobně navazujete už na tu dnešní první otázku (viz zdroj)…

Do doby než pravomocně rozhodne soud má matka na dítě po právní stránce nárok.

Ale vedle studeného ´práva´ je zde i otázka morálky, etiky, zdravého rozumu ap.

Takže pokud se domníváte, že matka dítěte se dopouští určitého protiprávního jednání, tak ji jako otec dítě v žádném případě k dítěti nepouštějte, ALE současně musíte podat na obecní úřad (sociálním odbor) podnět k zahájení místního šetření pro podezření ze zanedbávání (ze strany matky) povinné výživy atd…jak jsem psal v minulé odpovědi.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-ma-matka-narok

Další odpovědi
HOMER

Jak myslíte že odešla?Jestli se prokáže drogová závislost tak jistě ne,ale to by bylo hned vidět na stavu dítěte a péče o ňej.

Michal

Domnívám se ,že ano,ale pozůstalostní řízení bude rozhodující.VMožná bude muset rozhodnout soud.