kuřátko

NÁROK NA SOC.DÁVKY

mám nárok na odstupné,ale zaměstnavatel mi ho nevyplácí,když půjdu na Úřad práce,znamená to,že budu 3 měsíce bez příjmu i podpory?|?

Nejlepší odpověď
anonym

Zaměstnavatel by měl do Zápočtového listu uvést skutečnosti o výplatě odstupného. Jestliže jste skončila v zaměstnání, tak se zajděte na úřad práce přihlásit a při té příležitosti se zeptejte, co máte dělat, když Vám zaměstnavatel doposud odstupné nevyplatil.
Obávám se, že pokud dojde k tahanicím o výplatu odstupného, tak se skutečně můžete setkat s problémy s financemi. Pokud má zaměstnavatel vyplatit odstupné za x měsíců, tak se o počet těchto měsíců posouvá vyplácení podpory v nezaměstnanosti. Tady by asi nic nevyřešila ani sociálka.

Další odpovědi
waser

Pokud mate přizné odstupné a zaměstnavatel ho nevyplatí řekněteto na uřadě práce a požadejte aby vám pomohli podat navrch na konkurz (musíte mýt neprustřelní důkaz
protože to pujde k soudu)pak by mohl odstupné vyplatit ŮP