Biedronca

Narok na soc. davku-2 nezamestnani?

Jsme dvě osoby v domácnosti,nyní nově registrování na UP. Otec pobírá příspěvek na bydlení. Máme (nebo mám) nárok na životní/existenční minimum?

Nejlepší odpověď
anonym

V tomto směru je důležité, zda pobíráte ještě dávky z ÚP. Pokud ne, doporučuji posbírat doklady k nákladům týkajícím se bytu (plyn, elektřina, voda, odpady apod.) a vypravit se na sociálku – dávkové oddělení. Bude třeba upravit údaje, protože počet nezamětnaných osob v domácnosti se změnil, a domluvit se o dalších možnostech. Zde také zjistíte, zda dosáhnete na některý z dalších příspěvků ze sociální oblasti. Měřítkem pro jejich poskytnutí jsou příjmy za předchozí období, ale ta jsou u jednotlivých dávek odlišná. Přesné informace získáte na tomto pracovišti sociálního úřadu.