eri

NAROK NA BOLESTNE

STALA SE DOP.NEHODA NEBYLA NA SILNICNI KOMUNIKACI.VUZ JSEM NERIDIL JA,JSEM ROK NA NEMOCENSKE. MAM NAROK NA BOLESTNE OD RIDICE KDYZ TUTO NEHODU NIKAM NEHLASIL

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Stejně tak byste mohl uplatnit náhradu bolestného na tom, kdo vám to způsobil a to formou občanskoprávního sporu.
Že nehodu nehlásil je sice chyba, na vás by však leželo důkazní břemeno, že on způsobil škodu na zdraví vám.

Další odpovědi
standa

Teoreticky byste měl mít jako poškozený nárok na ´odškodnění´ ze zákonné pojistky řidiče.

Ale to by musela být pojistná událost (nehoda a zranění) nahlášena předepsaným způsobem na příslušnou pojišťovnu.

Netuším jaké jsou podmínky dané pojišťovny pro dodatečné nahlášení pojistné události. Doporučuji ve spolupráci s viníkem tyto skutečnosti zjistit přímo v pojišťovně.