Avatar uživatele
anonym

Národ sobě! Sbírkou postavili Národní divadlo a teď chtějí vybrat na opravu varhan v Katedrále Sv. Víta! PŘISPĚJETE?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, gecco před 3294 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Ne, myslím, že jsou potřebnější jiné projekty…
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Štátny príspevok pre náboženské spoločenstvá, katolícku cirkev nevynímajúc, ide z rozpočtu Ministerstva kultúry Českej republiky. Okrem toho MKČR prispieva aj na opravy historických a umeleckých pamiatok, zaradených v Zozname pamiatok, v držbe týchto organizácií. To znamená, že prispievajú všetci občania Českej republiky zo svojich daní, včetne dobrovoľných prispievateľov 2% z dani z prijmu. „Národ sobě“ je obsiahnutý aj v tomto.
PS.
Myslím, že na opravu varhan by mohla cirkev prispieť aj zo svojho rozpočtu. Alebo chce cirkev tvrdiť, že varhany nie sú ich majetkom?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
klumprt

Ne. Jestli katolíci katedrálu už neschramstli, tak to určitě mají v plánu. Ať si je opraví sami. Restitucí dostali dost. „Katolíci sobě“.
Kromě toho varhanní hudbu nemám rád. A jestli se bude v katedrále vybírat vstupné, tak už se tam ani podívat nepůjdu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Určitě ne. Stále se platí církve ze státního rozpočtu a dostaly i větší než malé množství restitucí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Ne.
Stačí, co z našich daní přispívá církvím stát …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

ne a nikdy již, v žádném případě

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Nevím. O projektu jsem slyšel jistou insider informaci z církevně-hudebních kruhů a trochu se mi nezdá …
Jinak jsem už přispěl na opravy či vybudování nových varhan v několika případech.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Církev dostala v restituci takových miliard, tak ať si to zasponzoruje sama i s celou KDU- ČSL!

před 3294 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

svatá pravda

před 3294 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek