Národ sobě! Sbírkou postavili Národní divadlo a teď chtějí vybrat na opravu varhan v Katedrále Sv. Víta! PŘISPĚJETE?

Nejlepší odpověď
gecco

Ne, myslím, že jsou potřebnější jiné projekty…
😉

Další odpovědi
led

Štátny príspevok pre náboženské spoločenstvá, katolícku cirkev nevynímajúc, ide z rozpočtu Ministerstva kultúry Českej republiky. Okrem toho MKČR prispieva aj na opravy historických a umeleckých pamiatok, zaradených v Zozname pamiatok, v držbe týchto organizácií. To znamená, že prispievajú všetci občania Českej republiky zo svojich daní, včetne dobrovoľných prispievateľov 2% z dani z prijmu. „Národ sobě“ je obsiahnutý aj v tomto.
PS.
Myslím, že na opravu varhan by mohla cirkev prispieť aj zo svojho rozpočtu. Alebo chce cirkev tvrdiť, že varhany nie sú ich majetkom?

klumprt

Ne. Jestli katolíci katedrálu už neschramstli, tak to určitě mají v plánu. Ať si je opraví sami. Restitucí dostali dost. „Katolíci sobě“.
Kromě toho varhanní hudbu nemám rád. A jestli se bude v katedrále vybírat vstupné, tak už se tam ani podívat nepůjdu.

Drap

Určitě ne. Stále se platí církve ze státního rozpočtu a dostaly i větší než malé množství restitucí.

ivzez

Ne.
Stačí, co z našich daní přispívá církvím stát …

lexx

ne a nikdy již, v žádném případě

Pepa25

Nevím. O projektu jsem slyšel jistou insider informaci z církevně-hudebních kruhů a trochu se mi nezdá …
Jinak jsem už přispěl na opravy či vybudování nových varhan v několika případech.

anonym

Církev dostala v restituci takových miliard, tak ať si to zasponzoruje sama i s celou KDU- ČSL!

anonym

svatá pravda