SickBreed

Narkóza – lze zabránit nevolnosti?

Existuje nějaká látka, která by člověka zbavila nevolnosti po narkóze? Kdysi jsem četl, že o něco takového člověk může požádat anesteziologa, ale nemohu dohledat žádné informace. O co se jedná a funguje to?

Odpovědi
gecco

Obecně nelze odpovědět, v konkrétních případech může přídavný ´lék´ následnou nevolnost omezit (zabránit? – anestezie je vždycky tak trochu ´loterie´ a upřesňuje se ´za pochodu´)…
Každopádně o medikaci rozhoduje anesteziolog a to na základě anamnézy a vyšetření (jak už to tak u ´doktorů´ chodí) a plánovaného zákroku – takže, pokud se operaci schyluje, nepodcěňuj anamnézu – pokec s anesteziologem…
___
Já osobně byl pod plnou narkózou dvakrát, nevolno mi nebylo ani jednou.
😉

ratava

Víte-li z předešlých zkušeností s narkózou, že vám bývá po probrání nevolno, nahlašte toto anest.lékaři. Ten, dle všech vyšetření a závěrů, se tomu bude snažit maximálně možně zabránit- ať už preventivně před samotným zákrokem, nebo po…

Z vaší strany je samozřejmostí snížit si rizika případné nevolnosti uposlechnutím rad lékařů ohledně nejezení, nekouření, podávání jiných léků než je jim známo a pod. před zákrokem.

Jinak jak píše gecco- nevolnost není pravidlem, z větší části si ji pacienti svou lehkovážností způsobují sami… Se mnou na pokoji jednou ležela paní, která na nevolnost upozorňovala až až, jen při tom všem zapomněla nejíst („To přeci nevadí, jeden jogurtek, sušenka, druhá sušenka, salámek…“). To se potom může anesteziolog sebevíc snažit, je-li spolupráce takového rázu :o) To potom nefunguje vůbec nic, možná tak „pětadvacet“ před a po zákroku…

(jde-li jen o vaši obavu z první operace, i to nahlašte- psychika umí taky svoje…)

Radius

Pokud jste nevolnosti po narkoze trpel, reknete to doktorovi pri prijmu. Pred narkozou asi mene jezte a pijte. Kdyz jsem byl v nemocnici, jednomu cloveku vymenovali kardiostimulator, neni to slozita operace, je to jen pod kuzi, ale dotycneho uspali na nekolik hodin, po operaci ho odvezli na pokoj. Kdyz se potom probudil, byl v poradku, nebylo mu vubec nijak spatne, ani se mu nechtelo na zachod, nekolik hodin nejedl a nepil. Kdyby neco potreboval, mohl si tlacitkem zavolat sestru. Vecer normalne usnul a rano uz byl uplne v poradku, jen sel na zachod a dopoledne ho uz pustili domu.