Nářečí z Ústeckého kraje

Prosím, napište mi některá slova z nářečí, která používali obyvatelé z oblasti Ústecký kraj-
Doplňuji:
No tak středočeská,…

Nejlepší odpověď
annas

Česká nářečí se dělí na:

  1. východočeská
  2. jihozápadočeská
  3. českomoravská
  4. středočeská

Ústecko není specifickou nářeční oblastí, ale spíš se zde mluí obecnou češtinu, případně hovorovou. Nebo přistěhovalci přinesli s sebou některé nářeční prvky.

Třeba někdo žijící v této oblastí poradí.
Doplňuji:
Podle učebnice Dialektologie a vlastních vědomostí. Ve Wkipedii není členění zcela vyčerpávající.

Ve středočeském nářečí je málo jevů. Doplním raději východočeské nářečí.

nosejk, vozejk, peršet, Kerkonoše, ležal, slišal, Adna (za Anna), padna (panna), oušem (ovšem), prauda (pravda), viděli sme vojáci, bratoj, mužoj.

Další odpovědi
tom004

Tady je to také rozdělené.Na světě jsem dost dlouho,nějakou tu školu mám také za sebou,ale jihozápadočeské nářečí,čtu poprvé,a je to podle mne pěkný nesmysl.Ale,co je psáno,..... no jak kdy.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/N%C3%A1%C­5%99e%C4%8D%C3%AD_%C4%8D­e%C5%A1tiny

Kerberus

Tome, uvádím základní členění nářeční tak, jak je uvádějí jazykovědci. Jen pro zajímavost – jste z jižních Čech. Tedy ve skupině jihozápadočeská se uvádějí specifická nářečí: doudlebské, chodské. Jinak se hláskově liší oblast západních Čech, jižních Čech a nejjižnějších části Čech.