Zlatý

Narazili jste na někoho, kdo si osobně nepřál, aby mu bylo tykáno ?!

Vzpomněl jsem si na jeden rozhovor, u kterého byl nadřízený s podřízeným. Po pár větách se ten nadřízený se osopil na podřízeného se slovy: já si nepřeji, abyste mi tykal a už vůbec neoslovoval jménem, vy nevíte, že jsem PŘEDSEDA DRUŽSTVA ?! A ten bodrý tatík se švejkovským úsměvem mu odpověděl: já vím, Tondo. :-)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Ano nadřízený v práci, ale mimo práci už mu to nevadilo :-D

Další odpovědi:

Zlatý

Troufám si tvrdit, že takovéto postižení vlastní významností, důležitostí, jedinečností, výjimečností či nadřazeností, není nikterak neobvyklé.

Zlatý

Ano. Zjentek.
Pokud to někdo nesmazal dá se to vyhledat.

Bronzový

Mezi chlapama se to až tolik neřeší. Spíše ženy jsou v tomto směru konzervativní.
Mne osobně je to jedno, ovšem postupem let je pravda zda někdo mladší to tykání zneužívá jen aby se například před vrstevníkama předved. V tomto případě i nespokojenost dokážu dát najevo.

P.S.: Mosoj, nežaluj !

Zlatý

Dost často,dělal jsem na stavbách kde se běžně tykalo,tak že mě to kolikrát ujelo a oheň byl na střeše.Někdo je na to háklivý když se mu tyká.

Bronzový

Když jsem chodil do první třídy, tak jsem učitelkám tykal, jedna učitelka to výslovně nesnášela a já pořád nevěděl co má za problém :-)

Diskuze k otázce

Bronzový

gagaga

ja to mam naopak : ja kazdemu vykam, ale nevadi mi , kdyz me kdokoliv tyka..
:)
ja ale na tykani ( z me strany ) potrebuji nejdrive toho cloveka poznat , a pak se rozhodnu, jestli tykat budu, nebo ne..
skoro vsichni sousede mi nabizeli tykani, ale ja to vysvetlim vzdycky tak, ze ja jsem " blazen " , a ze to neni nic osobniho, ale ze si neumim jen tak potykat mezi dvermi...
a oni uz se potom nezeptaji :)
ale vari mi (obcas ), ..a nosi kolacky ..:p
mam vynikajici sousedy
at v Cechach, nebo v Nemecku ..
-iv-

Zlatý

zjentek

mosoj: masaji, nepřeji si, abys mě oslovoval Zjentek, když jsem jasný zjentek ..neumíš psát, nebo co? A vůbec, nepřeji si, abys mě oslovoval nikcem ;q
..raděj tady připíšu tý déčkový drštičky, než to zase "někdo" špatně pojme, takže: ;DDDDDDDDD ..jsem prostě takovej, trotling v tom nehledej ;q

Zlatý

mosoj

Máš smůlu. Mně ve škole učili, že na začátku věty se píše velké písmeno.

Zlatý

barbakan

Mosoji, ono tady tykat či vykat vyjde nastejno. :-)

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3361
Zlatý Drap 1793
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1114
Zlatý marci1 1079
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.