DaZd

Co znamená termín „státem zastřešované zdravotnické pojištění“?

Při studování jsem narazil na termín „státem zastřešované zdravotnické pojištění“, nevíte, co to znamená?
Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
gecco

Myslím, že „zdravotnické pojištění“ má být ´zdravotní pojištění´…
A „státem zastřešované“ (spíše ´zastřešené´) znamená, že stát toto zaštiťuje, garantuje…
😉

Další odpovědi
štamgast

Že ti stát bude platit zdravotní pojištění.

led

Štátom zastrešované – Štátom podporované finančne, organizačne. médiálne. Prevažne ide o štátom riadenú organizáciu, prípadne akciu.