mindin

Naražený prst?Co s tím?

Dobrý den,
včera se mi stala při cvičení nehoda.Hráli jsme vybíjenou a při snaze chytit míč jsem to schytal do prstu (prsteníčku).Prsty byly natažené a míčem přímo do nich (pro představu,když se kouknete na svojí dlaň u pravé ruky a prsty budou směřovat nahoru tak jakoby přímo ze zhora do konečků prstů – těžko se to popisuje).Prst je teď oteklý a trochu pobolívá.Prstem se dá hýbat.Ohnout to jde se tak do poloviny a při pomoci (zatlačení ve směru k dlani) se ohne i celý,ale je cítit tlak „zpět“ (pravděpodobně kvůli otoku?.Proto se chci zeptat,myslíte že prst je naražený nebo zlomený (i když po hmatu jsem žádný nerovnosti nenašel a podle toho že s ním jde hýbat bych řekl že snad není zlomený)? Dál bych se chtěl zeptat co s ním mám dělat,jak srazit otok? K doktorovi se mi opravdu nechce…Prosím odpovězte,děku­ji moc

Odpovědi
M.

To bych měla zlomené prsty už milionkrát. Do dvou dnů to přestane bolet, je v pohodě.

mindin

Jde o to,že mě vystrašil otok kolem prostředního kloubu.Chtěl jsem vědět (a ujistit se),jesli s tím není něco vážného,co by mělo být prohlédnuto lékařem.Taky bych poprosil o tom,jak to „léčit“?Jesli to nechat jen tak a jen s tím nehýbat,případně chladit?
Omlouvám se za pitomou otázku.

M.

Když mě to bolelo dost, tak jsem si namočila kapesník a zabalila do něj prst, mělo by to splasknout :)
Mně se to stává často, jednou mi dokonce i zmodral, ale moc naražené ani zlomené jsem to neměla, jen když si zkouším prstýnky, tak mám na té ruce trochu větší prsty, ale od pohledu je to nepatrné a myslím, že u tebe by se nic takového ani stát nemělo.
Ale jak říkám – studený obklad a mělo by to být v pohodě :)