Naražený prst?Co s tím?

Dobrý den,
včera se mi stala při cvičení nehoda.Hráli jsme vybíjenou a při snaze chytit míč jsem to schytal do prstu (prsteníčku).Prsty byly natažené a míčem přímo do nich (pro představu,když se kouknete na svojí dlaň u pravé ruky a prsty budou směřovat nahoru tak jakoby přímo ze zhora do konečků prstů - těžko se to popisuje).Prst je teď oteklý a trochu pobolívá.Prstem se dá hýbat.Ohnout to jde se tak do poloviny a při pomoci (zatlačení ve směru k dlani) se ohne i celý,ale je cítit tlak "zpět" (pravděpodobně kvůli otoku?.Proto se chci zeptat,myslíte že prst je naražený nebo zlomený (i když po hmatu jsem žádný nerovnosti nenašel a podle toho že s ním jde hýbat bych řekl že snad není zlomený)? Dál bych se chtěl zeptat co s ním mám dělat,jak srazit otok? K doktorovi se mi opravdu nechce…Prosím odpovězte,děkuji moc

Odpovědi:

Bronzový

To bych měla zlomené prsty už milionkrát. Do dvou dnů to přestane bolet, je v pohodě.

Diskuze k otázce

mindin

Jde o to,že mě vystrašil otok kolem prostředního kloubu.Chtěl jsem vědět (a ujistit se),jesli s tím není něco vážného,co by mělo být prohlédnuto lékařem.Taky bych poprosil o tom,jak to "léčit"?Jesli to nechat jen tak a jen s tím nehýbat,případně chladit?
Omlouvám se za pitomou otázku.

Bronzový

M.

Když mě to bolelo dost, tak jsem si namočila kapesník a zabalila do něj prst, mělo by to splasknout :)
Mně se to stává často, jednou mi dokonce i zmodral, ale moc naražené ani zlomené jsem to neměla, jen když si zkouším prstýnky, tak mám na té ruce trochu větší prsty, ale od pohledu je to nepatrné a myslím, že u tebe by se nic takového ani stát nemělo.
Ale jak říkám - studený obklad a mělo by to být v pohodě :)

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1283
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 716
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.