nnajull

Den po nárazu do hlavy mě od rána bolela a motala se hlava a cítila jsem se slabá. Mám s tím něco dělat?

Ahoj lidi. Před 2 dny jsem se bouchla do pravé strany čela o železnou tyč. Nijak jsem to neřešila. Modřina nebo boule se mi neudělala. Dnes jsem se probudila a celý den mě bolela a motala se hlava, celkově jsem byla dost slabá a od žaludku mi také nebylo moc dobře. Na dotek mě čelo dost bolí. Mám s tím něco dělat?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Teď už nic, zřejmě máš otřes mozku. V pondělí si zajdi k doktorovi, ale měla jsi tam jít dřív-tedy ráno po probuzení jak ti bylo nevolno a bolela tě hlava.

Jedná se o nejlehčí formu poranění hlavy. Může být způsoben úderem do hlavy – dopravní nehody, úrazy při sportu a rvačkách. Dá se rozpoznat díky krátkému narušení vědomí, které trvá minuty až hodiny, může se objevit závrať. Po odeznění příznaků často zůstává ztráta paměti (retrográdní amnézie). K pozdějším symptomům se řadí cefalea (cefalgie – bolest hlavy), pseudoneurasténie, mdloby, nejistota při chůzi a pohybu – tento komplex příznaků se označuje jako postkomoční syndrom.

Histologické změny mozku při otřesu de facto neexistují. Při déle trvajících komocích lze sledovat změny EEG v závislosti na stupni poruchy vědomí. Diferenciální diagnostika oproti kontuzím mozku (pohmoždění mozku) může být na začátku traumatu nesnadné. Přesto i malé údery mohou vést k dlouhodobému poškození mozku.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Ot%C5%99es_moz­ku