Den po nárazu do hlavy mě od rána bolela a motala se hlava a cítila jsem se slabá. Mám s tím něco dělat?

Ahoj lidi. Před 2 dny jsem se bouchla do pravé strany čela o železnou tyč. Nijak jsem to neřešila. Modřina nebo boule se mi neudělala. Dnes jsem se probudila a celý den mě bolela a motala se hlava, celkově jsem byla dost slabá a od žaludku mi také nebylo moc dobře. Na dotek mě čelo dost bolí. Mám s tím něco dělat?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Teď už nic, zřejmě máš otřes mozku. V pondělí si zajdi k doktorovi, ale měla jsi tam jít dřív-tedy ráno po probuzení jak ti bylo nevolno a bolela tě hlava.
------------
Jedná se o nejlehčí formu poranění hlavy. Může být způsoben úderem do hlavy – dopravní nehody, úrazy při sportu a rvačkách. Dá se rozpoznat díky krátkému narušení vědomí, které trvá minuty až hodiny, může se objevit závrať. Po odeznění příznaků často zůstává ztráta paměti (retrográdní amnézie). K pozdějším symptomům se řadí cefalea (cefalgie - bolest hlavy), pseudoneurasténie, mdloby, nejistota při chůzi a pohybu - tento komplex příznaků se označuje jako postkomoční syndrom.

Histologické změny mozku při otřesu de facto neexistují. Při déle trvajících komocích lze sledovat změny EEG v závislosti na stupni poruchy vědomí. Diferenciální diagnostika oproti kontuzím mozku (pohmoždění mozku) může být na začátku traumatu nesnadné. Přesto i malé údery mohou vést k dlouhodobému poškození mozku.

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/ Ot%C5%99es_mozku

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1282
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.