Sh5020

Napsali byste v této větě čárku, prosím?

Poslední, co jsem vnímala, byla ostrá bolest v oblasti levé paže a pak jsem upadla do bolestného nevědomí.

Jedná se čárku před „a pak“, osobně bych ji tam nenapsala, co vy?
Doplňuji:
Upíra, který zplodil život a nakonec se rozhodl, že není hoden vyklubat se na svět.

A sem před „a nakonec“?

Nejlepší odpověď
annas

Upíra, který zplodil život a (který) se nakonec rozhodl … dvě vedlejší věty souřadně spojené, takže čárka nepatří.

Čárka před " a pak" nepatří, protože jde o vztah slučovací, pouhý následný děj.

Další odpovědi
DoctorWho

Čárka tam nepatří, byla by tam, jen kdyby se to A vázalo k něčemu a nebyla by ta věta slucovaci.. Prostě „něco A něco“0 nikdy, není čárka..

nonnel

Podle mě tam čárka nepatří. Pravidla pro psaní čárek po a, i, ani najdeš tady:
http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?id=153
Nevím, jestli se to smí používat odkazy na jiné stránky.

LeVovič

tam čárka nepatří :)

Emefej

Nenapsal, v tomto případě tam čárka nepatří.