Martinca

Napsal Homer kromě Íliase a Odyssei jiná díla?:D:)

já totiž vím jen o těchto:D

Nejlepší odpověď
annas

Řeší se, zda Homér (lhostejno zda žil nebo ne) je opravdu autorem obou eposů – což je ovšem filologicky nepravděpodobné, neboť mezi Iliadou a Odysseou leží jazykově přibližně 50 let – nebo zda je pod jménem Homér shrnuto víc různých básníků, kteří sepsali starší, ústně tradovanou látku.

Ať je či není autorem, důležité je, že ovlivnil evropskou kulturu. .O homérovské motivy se zajímali Sofokles, Euripides, Vergilius a mimo jiné inspiroval Heinricha Schliemanna (1822 – 1890) k archeologickým vykopávkám, při nichž skutečně nalezl dávnou Tróju.

Stejně tak Homérské hymny a Žabomyší válka jsou Homérovi připisovány neprávem.

Učebnice literatury.

Další odpovědi
Lamalam

Kromě Illiady a Odyssei napsal Homérské hymny nebo epos Žabomyší válka.

Salio

Vlastně se vedou spory o tom, že Homer pravděpodobně nenapsal ani tyto dva eposy ;)

Krakis

Ještě napsal Simpsonovi..... 🙂

kablik

dá se to vůbec číst, u nás v knihovně jsou tato díla k mání, jen si nejsem jistý zda to bude ke čtení, četla jsi z toho něco?