Avatar uživatele
Retko

Napoje s cukrem nebo bez cukru?? (Kola, energetak atd.)

Vim, ze radsi zadne.. Tak to prosim nepiste..
Tak jsme vyresili podminku, tak ted prejdem na dotaz…

Nekde jsem cetl, ze kdyz se na napoji pise ze je bez cukru, tak ma vlastne v sobe umely sladidla, coz je jeste horsi pro zdravi. Na druhe strane diet cola je bez cukru a je v tom dost popularni. A jelikoz bysme meli mit vsichni kriticke mysleni, tak co si o tom myslite?

Diky

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, suaeda, Agneta před 3301 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
arygnoc

„A jelikoz bysme meli mit vsichni kriticke mysleni, tak co si o tom myslite?“
tak nás neobmedzujte hneď prvou vetou, ju?


voda s citrónom.
bez cukru a umelých sladidiel.

nevidím problém.

ad: " Na druhe strane diet cola je bez cukru a je v tom dost popularni."
keď bude populárne skákať z nuseláku, budete skákať tiež?

;-Q

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Každý si musí vybrat sám. I cukry potřebujeme. Pravdou je, že většina umělých sladidel zdraví také nepřispívá. Osobně se mně tento problém netýká. Slazené i neslazené nápoje průmyslově vyráběné konzumuji jen ojediněle. Tak nemám ani o čem přemýšlet.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Putin

V podstatě .. Nápoje bez cukru obsahují chemické sladidla (náhrady), to je pravda. Proto si musíš vybírat nápoje, kde je méně cukru. Někdo však cukr potřebuje, proto si kupuje nápoje s vyšším obsahem cukru; někdo naopak 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

Doma piji zásadně čaj, nějakou lepší sypanou sortu, případně byliny. Pokud courám po přírodě tak si do menší petky namíchám směs 1/4 koly a zbytek vody, nebo 1/4 sprite a zbytek vody. Pokud nejedu, tak lehce vylepšuji i trochou vína. Chutná to dobře a zažene to žízeň. Ano „przním“ kvalitní značkové nealko.
Doplňuji:
Říká se, umělé sladidla jsou horší než cukr. Obojí není dobré zejména, když toho konzumujeme více.
Když jsem byl před časem na poznávacím zájezdu v Norsku tak mne překvapilo, jak tam málo sladí. Jak marmelády, tak třeba zmrzliny nemají tak přeslazené jako u nás. Je to asi zvyk z minulosti. Je pravda, že v historii dostatek cukru v Norsku asi nebyl. Ono z čeho by jej získávali snad jedině med od včel.

Upravil/a: suaeda

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Obojí je špatné. Pokud se ale pije v případě potřeby energetický nápoj, aby ho nakopnul a dodal mu energii, tak mi přijde logické, že potřebuje i ty cukry a nevymění je za umělá sladidla …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Nelze říci, co je lepší nebo horší. Obojí není nejlepší. ☹

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

Piju vodu z vodovodu kávu a čaj bez cukru, když
jdu tancovat koupím si energy drink Imola v Glóbu
tam mi cukr nevadí a na zábavě si dávám vodku,
nebo suchý vínko 😁

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek