Retko

Napoje s cukrem nebo bez cukru?? (Kola, energetak atd.)

Vim, ze radsi zadne.. Tak to prosim nepiste..
Tak jsme vyresili podminku, tak ted prejdem na dotaz…

Nekde jsem cetl, ze kdyz se na napoji pise ze je bez cukru, tak ma vlastne v sobe umely sladidla, coz je jeste horsi pro zdravi. Na druhe strane diet cola je bez cukru a je v tom dost popularni. A jelikoz bysme meli mit vsichni kriticke mysleni, tak co si o tom myslite?

Diky

Nejlepší odpověď
arygnoc

„A jelikoz bysme meli mit vsichni kriticke mysleni, tak co si o tom myslite?“
tak nás neobmedzujte hneď prvou vetou, ju?

voda s citrónom.
bez cukru a umelých sladidiel.

nevidím problém.

ad: " Na druhe strane diet cola je bez cukru a je v tom dost popularni."
keď bude populárne skákať z nuseláku, budete skákať tiež?

;-Q

Další odpovědi
Drap

Každý si musí vybrat sám. I cukry potřebujeme. Pravdou je, že většina umělých sladidel zdraví také nepřispívá. Osobně se mně tento problém netýká. Slazené i neslazené nápoje průmyslově vyráběné konzumuji jen ojediněle. Tak nemám ani o čem přemýšlet.

Putin

V podstatě .. Nápoje bez cukru obsahují chemické sladidla (náhrady), to je pravda. Proto si musíš vybírat nápoje, kde je méně cukru. Někdo však cukr potřebuje, proto si kupuje nápoje s vyšším obsahem cukru; někdo naopak 😉

suaeda

Doma piji zásadně čaj, nějakou lepší sypanou sortu, případně byliny. Pokud courám po přírodě tak si do menší petky namíchám směs 1/4 koly a zbytek vody, nebo 1/4 sprite a zbytek vody. Pokud nejedu, tak lehce vylepšuji i trochou vína. Chutná to dobře a zažene to žízeň. Ano „przním“ kvalitní značkové nealko.
Doplňuji:
Říká se, umělé sladidla jsou horší než cukr. Obojí není dobré zejména, když toho konzumujeme více.
Když jsem byl před časem na poznávacím zájezdu v Norsku tak mne překvapilo, jak tam málo sladí. Jak marmelády, tak třeba zmrzliny nemají tak přeslazené jako u nás. Je to asi zvyk z minulosti. Je pravda, že v historii dostatek cukru v Norsku asi nebyl. Ono z čeho by jej získávali snad jedině med od včel.

Pepa25

Obojí je špatné. Pokud se ale pije v případě potřeby energetický nápoj, aby ho nakopnul a dodal mu energii, tak mi přijde logické, že potřebuje i ty cukry a nevymění je za umělá sladidla …

marci1

Nelze říci, co je lepší nebo horší. Obojí není nejlepší. ☹

briketka10

Piju vodu z vodovodu kávu a čaj bez cukru, když
jdu tancovat koupím si energy drink Imola v Glóbu
tam mi cukr nevadí a na zábavě si dávám vodku,
nebo suchý vínko 😁