PitrSvitr

Napiště prvních 5 členů posloupnosti: (1+(-1)exp.n)/2 …prosím akutní!

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Tento server NEŘEŠÍ domácí úkoly. UČ SE SÁM.

Další odpovědi
mosoj

Rád bych ti pomohl ale nerozumím tomu exp.n.
Já znám exp pouze jako zkratku exponentu.
Pokud by tím byl myšlen exponent tak v čitateli zlomku bude stále 0 protože 1+(-1) = 0

Můžeš upřesnit.
Z té první odpovědi si nic nedělej. Naštěstí o tom co se zde má nebo nemá řešit rozhuduje někdo jiný.

TONICK

Předpokládám, že to exp.n by asi dle mého mělo být e na entou, nebo e krát en možná..

Ale souhlasím s tím, že na domácí úkoly je fórum matweb.cz

Blizna

Jestli to je teda [1 + (-1)^n]/2, kde ^ je znamínko pro umocnění, tak první člen bude:
(1+ (-1)^1)/2=0, druhý 1, třetí 0, atd.