annas

Napište pořadí vynálezů podle toho, které považujete za největší. Vybrali historikové. Uveďte prosím i proč? Děkuji.

Nejlepší odpověď
arygnoc

Střelný prach

nejstarší.

a konečnš se mohli lidé zabíjet „efektivněji“.

Další odpovědi
Deli

Parní stroj

Podle mne to byl takový průkopník budoucích motorů…

anonym

Parní stroj

Mimo jiné filmová hláška „století páry“.
Měl rozhodující dopad na masivní rozvoj železnice, která zásadním způsobem umožnila bouřlivý průmyslový rozvoj.

ten který je

Telefon

Vzdálenost mezi lidmi padla,ale lidé přicházejí mnohdy o soukromí.

dědapetr

Źárovka

Vyšli s temnoty do světla,prodloužení dne.

anonym

letadlo

Ja uplne vsechny. A ted momentalne telefon. Pisi z neho. 🙂 Tato otazka do Anketek ok, ale priste, prosim vase ostatni zase pekne pod sebe, at v tom nemam bor … 🙂 Jsou stejne vsechny vzelavaci ( i ta o tom chlastu ) 🙂, tak patri tam. Diky. -iv-

venkovan

Střelný prach

Z toho co tu je uvedeno, tak střelný prach protože dokázal lámat skály a odstranil obrovskou dřinu lidí, urychlil stavby.
Ale dle mne největší vynález byla technologie zapálení ohně a po té vynález kola.

jendahun

Źárovka

A taky telefon,splachovací záchod,sprcha,kolo – novodobé s převody,toaletní papír,jehla a niť.

filva

Źárovka