žolik

Napište mi kdo má skušeností s misse zahaniči,co vám to dalo a co vzalo.

Doplňuji:
Ano,mě také.

Nejlepší odpověď
Terryle

Já mám za sebou zahraniční studijní pobyt. Vzhledem k tomu, že jsem mladá a bez závazků, mi to mnohem víc dalo než vzalo. Vylepšila jsem si angličtinu, poznala cizí kulturu, pár fajn lidí, odpočinula od docela vyhrocenýho osobního okolí a celkově si dost vyčistila hlavu. Vzalo mi to dost financí :o) Rodina mi ani extrémně nescházela, uteklo to jako voda a díky moderním vymoženostem jsme byli v kontaktu paradoxně častěji, než když jsem na škole v Praze…

Další odpovědi
led

Jestli máte na mysli „mise v zahraničí“ – služební zahraniční cesta (případně služební pobyt v zahraničí), mně to dáva mnoho, kontakty, skušenosti, nové vědomosti. Nepříjemná je vzdálenost a čas strávený bez rodiny.

panenka

Já ne ale můj manžel pozitiva to má takové že tam pozná nové lidi,vydělá si dost peněz,negativa že ho máme doma hrozně málo ještě že existují notebooky,sky­pe,mobily.