alvin

Jak využít 14,4V motor z křovinořezu napojený 1m drátem k vypínači a baterii?

Dobrý večer, dostal jsem 14,4V motor z křovinořezu napojený 1m drátem k vypínači a baterii. A absolutně nevím, jak to využít. Chtěl jsem to dát na longboard, ale převod na kolečka je moc složitý. Děkuji

Odpovědi
Kepler

Schází víc informací, především výkon a pracovní otáčky. Nenapadá mě nic jiného, než použití k pohonu kola, nebo velké koloběžky, a to třecím převodem jako u některých motokol, nebo řetězovým převodem na rozetu. Výkon do 250W nevyžaduje řidičák. K tomu ovšem sehnat vhodný a dostatečně kapacitní akumulátor (+ nabíječku), což není levná záležitost. Nebo na to nasadit vrtuli a udělat z toho docela výkonný větrák poháněný ze zásuvky přes AC/DC adaptér.