Napadne vás někdy myšlenka jestli nějaká fotografie na níž se díváte je pravá nebo upravená ?

Mě tyhle myšlenky nejčastěji napadají pokud vidím fotografie zvířat. Jako když má na ní kočka úsměv od ucha k uchu, tak je mi jasné, že si někdo s fotografií pohrál. Avšak nikdy si nejsem jistá jestli modrý pes nebo zelená kočka byli skutečně nabarveni - což je v dnešní době zřejmě normální - a nebo je fotografie upravená. V tomhle případě si raději říkám, že je skutečná. Děkuji za odpovědi a přikládám článek z National Geographic.
http://www.national-geographic .cz/…

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Stříbrný

Jsou takové, u kterých je to jasné, že jo :) http://sranda.kdecoje.cz/…, někdy to tolik vidět není, těžko se to od oka pozná. Napadá mne to často a nejen u zvířat.

Další odpovědi:

Odpoveď byla označena jako užitečná
Zlatý

sestra pracuje ve Východočeské tiskárně přesně s těmito programy na úpravu obrázků a fotek jednou přinesla domů knihu "kuchařku pro mikrovlnnou troubu" nebo o květinách a zahrádce, sama navrla sešity pro základní stupeň v moc pěkném designu :))

Doplňuji:
jinak je článek od tebe moc zajímavý a hlavně ty hláška "málo krve" a
"smrt v přímém přenosu" není co dodat :))

Zlatý

Ano,to je to první co mne zaujme.

U některých fotografií to přímo padne do oka, že fotografie je příliš dokonalá, nerealistická. Někde jsou ale úpravy díky Photoshopu tak citlivě udělané, že je problém je odlišit od originálu. Viděla jsem u přítele, co se dá upravovat (a zdaleka jsem nesledovala všechno), a vydržela bych se dívat celé hodiny, jak se snímek postupně mění. Jsou to prostě úžasná technická kouzla.

Stříbrný

stačí už jen upravit sytost barev a máš jinou fotku, i já jakožto začátečník dokážu udělat menší změny, které nepoznáte, ovšem ve vašem odkazu jsou skvosty až na to letadlo

Diskuze k otázce

Zlatý

briketka10

jéjda manon ten kocourek vlevo vypadá jako můj
kočičák, když byl ještě malinkatéj a hloupoučkéj :D))

Stříbrný

manon

briketka10: A jaký měl ten Tvůj pásek? :)

Zlatý

briketka10

no jakéj ? imaginární..já jen, že tak vypadal, když byl malej a asi si vyměnili jako malí tu šavličku a ten druhej v těch kalhotkách mu ufik kousek ocásku, proto ho má kratší a jmenuje se Ufík ahój :D))

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4395
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1427

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.