Conchus

Napadlo vás, jak by to bylo krásné, kdyby pres. volby skončily 1:1?

Tím myslím, že ty staré užvaněné dědky by nikdo nevolil, jen oni sami sebe. Chlapi přes 70 by se měli držet v ústraní.

Nejlepší odpověď
anonym

Patová varianta se tu řešila už včera, leč stejně k ní nedojde, jsou to jen iluze, hypotézy a plané naděje.
viz odkaz ve zdroji:
Doplňuji:
P.S. Nic by to neřešilo, jen by došlo k opakování 2. kola.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/existuje-nejaka-hranice-neplatnych-hlasu-neucasti-pri-ktere-by-ve-druhem-kole-nemusel-byt-zvolen-novy-cesky-prezident

Další odpovědi
Drap

Napadlo. Již před prvním kolem voleb. Tato teoretická možnost je nepravděpodobná, ale možná. Překvapilo mne, že volební zákon pamatuje na možnou rovnost hlasů jen v druhém kole, ale v druhém kole s touto možností nepočítá. Je to jednoduché, musela by nastat úprava zákona a rozhodl by buď los, nebo třetí kolo.

Bedy

Lidi, nevymýšlejte blbosti. Pat je stejně nereálný a že by volili jen dva lidi z celý republiky, to je opravdu blbost. To je asi to samé, jako kdybyste rozebrali hodinky, hodili do pytlíku, párkrát zaklepali a hodinky by se složili. Prostě to není reálné.

P.S.: Zemanovi je 68 let 😉

tom004

Možná by sis měl od někoho nechat vysvětlit co znamenají slova slušnost a tolerance. Znám lidi kterým je 70 let a ještě jednou tolik let budou mít ostatním co říci. Potom jsou 20 letí, kteří tady už 70 let nemuseli být.
Doplňuji:
Dík za zprávu, ale aby to fungovalo, musel bych mít možnost odpovědět.

redy

Tak by byli znova a to bys chtěl? Už aby bylo po všem :