Avatar uživatele
Sůwa

Napadlo by vás něco takového, při pohledu na starého člověka ?

Před chvílí mi to přišlo a mně ještě neoschly slzy.
http://letecka­posta.cz/715633369
Je v tom hluboká pravda, ale my si ji zatím nejspíš neuvědomujeme.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? iceT, johana 56, hanulka11, Protiva, Drap před 4307 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Damiana

Nevěřím tomu příběhu o nalezení básničky sestrami v nemocnici. Je to na mě dost vyumělkované a patetické. Tohle nepsal starý, nemocný člověk. Je to vykalkulované a podle mne se to řadí k takovým těm textům, které „musíš“ rozeslat známým nebo celá tvá rodina přijde na buben či zemře krutou smrtí kletbou Opua-oppopo… Nemám ráda prvoplánové vynucování a manipulování s city jiných.
Můj názor.
(Jen mě – snad i proto – reálně mrzí, že jsi brečela.)

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym, anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Já si moc na falešný sentiment nepotrpím.Pravdou je,že někdo se stáří dožije a někdo ne. Ti z nás,kteří se stáří dožijí,budou jej prožívat v různé kvalitě.Čas si nelze koupit ani za peníze. Stařecká senilita,Parkinson nebo Alzheimer- to jsou choroby více-méně smutné pro příbuzné a okolí a ne až tak pro nemocného,který má svůj svět a svůj čas…A proto :„carpe diem“ :D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

Hezká báseň – je to tak,celý život se ukrývá pod "slupkou každého znás. Ale kdo si to vlastně uvědomuje ......myslím, že až ten kdo je nemohoucí a …čeká......
Ti okolo si to myslím -ani neuvědomí…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Moc pěkné.
Uvědomil jsem si něco podobného. Moje matka byla mnoho let bezmocná, staral jsem se o ni. Po narkóze, při operaci asi rok před smrtí, se jí to částečně pomíchalo v hlavě a měla chvílemi takové stavy, že vyprávěla o věcech ze svých vzpomínek starých dvacet, nebo čtyřicet let. Mluvila o nich jako by se to právě stalo, prožívala to, bylo na ni vidět radost i smutek.
Uvědomil jsem si vlastně, že za tím bezmocným uzlíčkem se skrývá plný život, spousta radostí i starostí, a že takto končit je velice smutné. Můžeme jen doufat, že nás nic podobného nepotká.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ne, nenapadlo. Tohle koresponduje s často opakovanou frází: člověk je starý tak, na kolik se cítí.
Spamy nás zahlcují něčím, co by mělo nahradit fungující mezilidské vztahy? Říkat si prostě do očí: Mám Tě rád. To už ani pořádně neumíme. Zastavit se se sousedkou a zeptat se: Jak Ti dnes je? Bolí Tě ta operovaná ruka? To se také moc nenosí.
S lidmi nekomunikujeme a o sebe navzájem se nestaráme. City si kompenzujeme útěkem k lásce k „domácím mazlíčkům“. Ti by měli vyvážit nedostatečnost ve vztazích mezi lidmi.
Potom stačí jedna nanicovatá básnička a musí to nějak ven. Ať se bráníte sebevíc, v každém z nás něco z něch potlačovaných citů je a bude až do smrti.
Do posledního písmenka souhlasím s názorem Damiany.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
xko

Souhlas s OCKO

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Sůwa

Já tomu naopak věřím a posílat dál jsem to nemusela, jen mne napadlo, že by to tu mohlo někoho zajímat. Sice na tom tak zle ještě nejsem, ale uvnitř se cítím mnohem mladší, než jak navenek vypadám. Dokud mi mozek nesežere ten Němec, nejspíš to tak i zůstane.

před 4307 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanulka11

Také to nebudu nikam dál posílat,ale je to tak…ať už to psal kdo chtěl – ve chvílích ,kdy už staříčci opravdu jsou odkázani na pomoc druhých a pozorují nás mladší než jsou sami …říkají si- jaké to bylo za mlada a život se jim v tu chvíli promítne v hlavě jako film ..... nebrečela jsem.....protože to je život a žiju ho jaký je – někdy krutý ale převážně krásný .......já nějak ty slzy už nemám .....

před 4307 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
beer

Taky mně to přišlo, a rovněž já to považuji za klasickou „rozesílačku“. No a že se my „dědci a báby“ cítíme uvnitř stále mladší oproti občance, je reál )) Podle mne právě proto ta básnička mohla vzniknout..

před 4307 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

Nemyslela jsem to tak osobně, jak to možná vyznělo… Rozumím tomu, že obsah jistě může mnohé oslovit – a někomu i ublížit, ale o to víc je fajn, když se cítí lépe, než v tom popisku. A také je to možná nakopne k ještě lepšímu životu.
Je to tak a je to správně: Každé sme iné…:-)

před 4307 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

Dík Damiano 🙂

před 4307 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

🙂

před 4306 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek