zzzlatokopka

Napadá vás nějaký důvod, pro který by někdo nechal spálit obrazy?

Mám asi dlouhé vedení, ale nějak nedokážu pochopit ten důvod.

http://www.kraj­skelisty.cz/ji­homoravsky-kraj/okres-breclav/9260-tajemstvi-valtickeho-zamku-kastelan-spalil-58-obrazu-a-nikdo-nechce-prozradit-proc-mel-by-dostat-pochvalu-pisi-diskuteri-podivejte-co-konias-zlikvidoval.htm

Všem předem děkuji za odpovědi:-)

Nejlepší odpověď
gecco

  1. je bl*ej
  2. je navedenej
  3. obé

___
Pouze pitomec ničí díla jen proto, že se jemu nelíbí (a nebo bezdůvodně)…
Doufám, že si to dotyčný ´odsedí´ – takové činy prochází pouze v diktaturách.

Další odpovědi
marci1

Prostě se mu nelíbily, má zřejmě jiný vkus. 🙂

andyana

Měl při pohledu na ně špatné vzpomínky. ;))

JájsemRaibek

No ten co je na obrázku bych asi taky spálil, je nějakej smočenej vodou asi, proto tak rozmazanej.
No ale ne, nespálil, prodal bych je třeba na aukru :D Od koruny.
Doplňuji:
Lepší koruna v hrsti než obraz na zdi :)

led

Nikto nemá právo likvidovať akýkoľvek predmet, ktorý mu bol zverený do opatery bez súhlasu jeho majiteľa. V tomto zmysle súkromný názor „opatrovateľa“, v dotyčnom prípade správcu, na zverené obrazy nie je rozhodujúci. Platí to hlavne v oblasti umenia, kde pohľady na tú istú vec bývajú často rozdielné.
Jedine ospravedlnenie na spálenie obrazov, ak by pri ich záchrane pred poškodením následne vznikli väčšie škody na majetku, ľuďoch, než je ich hodnota, …
Prečo sa pália obrazy, knihy?
Je to hlavne zo strachu, zo strachu z myšlienok skrytých v týchto dielach.
Pohľad na umelecké dielo býva často rozdielný,
niektorí hľadajú krásu,
niektorí cenu,
niektorí zas myšlienku,
niektorí ani nevedia čo to je, ale majú pritom ten „správny pocit“
a niektorí nevidia a necítia nič, ale idú s dobou, konajú a vyjadrujú sa v súzvuku, aby neboli iní, ovplyvnení pritakávajú mocným a médiám

setapouch

Článek jsem nečetl, ale okamžitě jsem si vzpomněl na příběh Sibyly Kumejské a římském králi Tarquiniovi Pyšném, viz např. http://cs.wiki­source.org/wi­ki/Star%C3%A9_pov%C4%9Bs­ti_%C4%8Desk%C3%A9/Si­bylina_proroc­tv%C3%AD#cite_no­te-1

anonym

Škoda je i pálit,ale s vedením nevím jak to máš.
Ale asi a tom něco je:
http://tinypic­.com/player.php?v=o­ihbo9%3E&s=8
Doplňuji:
http://tinypic­.com/player.php?v=sfbdd­l%3E&s=8

led

setapouch,
říct v tajemních inotajích,
kdos nebyl přítomen,
kdos nečetl písmo
o rouhání umění,
slyš tahle slova Sibylina:
„To není klam, pravda, věř mi.
Přečti sobě píseň tuto,
vyzvíš vpravdě, jaké jest to,
ať není tebe dotknuto.“
…pravila Sibyla v Jiráskových Pověstech

led

gocco, vyjadrenie trochu drsné ale významovo pravdivé

led

gecco. prepáčte za spotvorenie nicku. Stáva sa to, keď myšlienky sú rýchlejšie prstov.
Ano, správne má byť:
gecco, vyjadrenie trochu drsné…

gecco

😉
To je OK, já se taky ´překlepávám´…
😉

setapouch

Ach ta má čeština :D Asi jsem se nemohl rozhodnout, jestli „na příběh Sibyly Kumejské a římského krále Tarquinia Pyšného“ nebo „na příběh o Sibyle Kumejské a římském králi Tarquiniovi Pyšném“.