Naměřen alkohol v zaměstnání.

Dobrý den,cca 10min. před příchodem do zaměstnání jsem použil ústní vodu s alkoholem,ale žádny alkohol jsem nekonzumoval.V zaměstnání jsem byl podroben dechové zkoušce (přístroj draeger 7410) s hodnotou 0,09 ‰ a s druhou zkouškou po 15min s hodnotou 0,05‰.Asi za dalších 20min později jsem byl na protialkoholní stanici,kde mně lékař vyšetřil,znovu jsem si foukl s hodnotou 0,00 promile a odebral krev.Očekávám výsledky ze soudního s hodnotou 0,00 ‰ Může mně zaměstnavatel propustit,když jsem v práci nafoukal?

Odpovědi:

Zlatý

Tak takhle: může to zkusit. Nic nepodepisuj, pokud to na tebe vytáhne, že jako hrubé porušení pracovní kázně, tak pak se určitě poraď s právníkem. To může skončit i žalobou, kterou (troufnu si tipovat) v tomto případě zaměstnavatel nepochybně prohraje. Druhou otázkou je, jestli bych chtěl v takové firmě i nadále pracovat, když by se ke mě takto zachovala.

Diskuze k otázce

Aldaov

Děkuji,zaměstnavateli jsem odmítl,že bych pil.A taky sem se podrobil krevnímu vyš.Bohužel v té práci musím ještě chvíli vydržet a je mi jasné že budu trnem v oku.Než seženu něco jiného.

Zlatý

Alesh

Příteli, tady se děkuje udělením palce, případně udělením nominace. ;-)

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.