Avatar uživatele
Frogman

Namáčíte prádlo před praním?

Když se namočí, tak je po vyprání dokonale čisté a zdá se mi, že i o trochu více voní. :)

Doplňuji:
@Agnetka: To není moje doporučení. :DD Babička takhle pere už léta a prádlo má pořád jako nové. Mamka to vždycky hodí do pračky a je to, ale vždy, když vidí babičky prádlo, tak se jí ptá, jak to tak pere, že ho má lepší… :DDD

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Hlasujte v anketě
Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, redy, anonym, Agneta před 3151 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Jiná odpověď

Mně se občas stane, že namočím prádlo, aniž bych, původně, měl v úmyslu prát…
😉
Ale to pak spíše ´nevoní´…
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
redy

Jiná odpověď

Hodím do pračky, a pračka předepere.To je namáčení, akorát že se v tý pračce přitom točí ? 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Agneta

Ne

V pračce by to nemělo smysl, a při ručním praní – např. drahých kvalitních látek se dává předprací „prášek“ (často tekutý z tuby) hned do vody a prádla:D
Jak to tedy doporučuješ? Dávat mokré do pračky?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Ano

Vždy. V levném prášku s přídavkem sody. Veškerá špína se dokonale uvolní. V pračce pak stačí minimální dávka prášku. Předpírání v pračce nedosahuje tak dobrých výsledků ani za použití dražších prášků.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

Ne

ne. je to přežitek a pověra, voda, prášek zadarmo není

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ne

Ne,nenamáčím,fláknu ho do pračky ,tak jak je,ale vím,že zmoklé se vypere prej líp.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Jiná odpověď

Většinou nenamáčím, protože peru tak, jak mi
vyjde čas, takže mi na namáčení čas nevychází.

Ale měla bych si to nějak zorganozovat,
po namočení se prádlo vypere lépe
(předpírka v pračce to tak dobře nezvládne).

Upravil/a: ivzez

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
štamgast

Ne

Co bych se namáhal… Pokud peru velkou špínu, tak použiju nějaký odstraňovač skvrn (ale Vanish zásadně ne). Pokud chci, aby prádlo vonělo, tak dám více aviváže a nebo pokud škrobím tak použiju škrobenku Z (hodně voní po levanduli).

Upravil/a: štamgast

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arachis

Ne

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
arachis

Hm,babičky sice často pravdu mají, jde o všem o to, čí babičky. Ta moje ještě musela prát v ruce, sice už byly nějaké ty kývačky,ale drahé.T akže si pomáhaly s namáčením, aby uřetřily trochu ruce. A dnes? Není pračka jako pračka, já už mám čtvrtou a jen jedna měla dostatečný program na předpírku. Takže velkou špínu nebo povlečení vyperu klasicky na 40,ale nenechám dojet program a po prvním vymáchání přepínám a program opakuji nebo dám vyvářku ( v případě povlečení) s menší dávkou prášku. Jo a tu sodu přidávám také a maximální spokojenost,jen to musím hlídat a trvá to déle,ale lepší než zaprané prádlo. Víc prášku nemá smysl dávat,pak se prádlo zase nedostatečně vymáchá.

před 3148 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Babičky mívají pravdu.

před 3151 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Frogman

Jo, jo, to je pravda. :)

před 3151 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek