HZK

Naleznete příčinu této počítačové anomálie?

Po přeinstalaci W7 na W10 s novými komponenty až na grafiku a zdroj, mi pc celkem fungoval asi týden.
V určité chvíli nastal problém, kdy pc začal hlásit naprosto plný SSD disk (250GB).
Po pečlivém prohledání jsem přes 200GB našel ve složce Users na disku C.
Avšak.....v pod­složkách nebyli žádné soubory větší než pár MB. I po vymazání těchto podsložek mi windy stále hlasily že je v této složce stále přes 200GB. Došlo na přeinstalaci, kdy v úvodní tabulce rozdělení oddílů disku ukazoval systém stále 200GB. Znáte přičinu chování tohoto systému? Z blízkých tuto chybu nikdo nezaznamenal.

Nejlepší odpověď
jpau

„Moje auto týden jezdilo a teď nechce nastartovat.“ Dám ti podobně fundovanou odpověď jako by mi dal automechanik na tuto otázku.

Důvodů může být miliarda. Pro začátek, proč nevidím žádné soubory? Mohou být skryté, tedy výsledný součet objemu je obsahuje, ale „ikonky“ nevidíš. Můžeš si to povolit v průzkumníkovi nebo se podívat prostřednictvím batche nebo powershellu.

Teď k tomu, co vyžralo místo. Střelím co mě napdalo.
Windows (všechny NT minimálě od 4.1) do složky Users ukládají něco, čemu se říká AppData (je tam na to stejnojmená složka). Ukládají se tam blbosti typu záložky v prohlížeči (nikoli stažené soubory) apod. Pravděpodobně ti tam nějaká aplikace začala pravděpodobně generovat nějaká data – to je důvod proč ten problém máš jenom ty, nesouvisí s operačním systémem ale s nějakou aplikací, kterou používáš. Pochopitelně to může být i jinde.

Pokud to po reinstalaci funguje, tak je velmi slušná pravděpodobnost, že jsem se trefil. V budoucnu bych zvolil méně radikální řešení např. „Vyčistit disk“ (může i nemusí pomoci) nebo projít AppData růčo fůčo a smazat co tam nepatří.

Další odpovědi
gecco

No – už jsi to reinstaloval (a asi máznul), tak včil už nic – je potřeba zjistit, o jaké složky a soubory se jedná/lo…
😉
Propříště:

  1. naloguj se jako administrator
  2. spusť si command
  3. spusť příkaz „dir c:\users“ (případně „dir c:\users /s“ – řazení dle velikosti)

😉