misec

Nalezitosti smlouvy

Chci se zeptat na nalezitosti smlouvy…myslim teoreticky, pisu test, ne ze bych mela potrebu zakladat smlouvy..
Hadam ze by sem mohl patrit predmet smlouvy, smluvni strany a jejich identifikacni udaje a dal nevim:D
Predem dekuji:))

Odpovědi
jennysh

Podstatné náležitosti smlouvy

určení pojistitele a pojistníka
určení oprávněné osoby
určení , zda se jedná o pojištění škodové nebo obnosové
vymezení pojistného nebezpečí a pojistné události
výše pojistného, jeho splatnost a údaj o tom, zda se jedná o pojistné běžné nebo jednorázové
vymezení pojistné doby a doby, na kterou byla pojistná smlouva uzavřena
způsob, jakým se bude oprávněná osoba podílet na výnosech pojistitele (bylo-li to v případě pojištění osob dohodnuto)

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org

Děda Louda

Možná by nebylo od věci uvést, na čem se strany smluvily.

Fidel

Náležitosti smlouvy:

označení stran (Jméno, příjmení + např. datum naroz. či číslo OP)

Obsah (to jsou práva a povinnosti)

Předmět smlouvy

Datum, podpis

Ze smlouvy musí být zřejmá vůle myšlená vážně, bez omylu a smlouva nesmí být uzavřena v tísni ani za nápadně nevýhodných podmínek (kumulativně).

Každá smlouva (typová sml) má určitá specifika např. kupní smlouva se liší od sml. o dílo… Každá taková smlouva má jiné nutné náležitosti…

Podívejte se do občasnkého zákoníku, ve 2. třetině je typových smluv celá řada…